Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Siyaset 4/01/2011 / 09:21

Arslan, Kırşehir açısından 2010'u değerlendirdi 

 

Milletvekili Arslan, geride bıraktığımız 2010 yılı içerisinde Kırşehir'in çevredeki illere göre 6 kat daha fazla
2010'da Kırşehir’e yapılan yatırımları değerlendirmek için basın toplantısı düzenleyen Milletvekili Arslan, geride bıraktığımız 2010 yılı içerisinde Kırşehir'in çevredeki illere göre 6 kat daha fazla yatırım aldığını söyledi...
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, 2010 yılı değerlendirmesi ve 2011 yılı yatırım programında yer alan ve yapılması planlanan projelerle ilgili yürüttükleri çalışmalar hakkında bilgiler vermek amacıyla dün basın toplantısı düzenledi.
Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısına Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Genel Meclis Başkanı Av. Erdal Gürsoy ve Meclis üyeleri, Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Müfit Göçen, AKP İl Başkanı Muzaffer Aslan, Ak Parti Merkez İlçe Başkanı Şuayip Soysal, Ziraat Odası Başkanı Yusuf Ünlü ile Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Emin Turpçu ve basın mensupları katıldı.
2010 yılında yapılan yatırımları değerlendirerek, Kır-şehir'e 2011 yılı içerisinde yapılması planlanan yatırım programı kapsamında yer alan projelerin yanı sıra Kırşehir'in sorunlarına çözüm noktasında gerçekleştirdikleri ziyaretler, inceleme gezileri ve toplantılar ile ilgili ayrıntılı bilgiler veren Milletvekili Mikail Arslan, geride bıraktığımız 2010 yıl içerisinde Kırşehir'in çevredeki illere göre 6 kat daha fazla yatırım aldığını söyledi.
2002 yılından bu yana AK Parti iktidarı döneminde yapılan, devam eden ve yapılması planlanan yatırımlarla ilgili slayt sunumu eşliğinde bilgiler aktaran Milletvekili Mikail Arslan, Kırşehir'e büyük yatırımların yapıldığına dikkat çekerek, "Biz 2010 yıl içerisinde en önemli yatırımları yaptık. Adliye yönünden bir taş atarak 4 kuş vurduk. Kırşehir merkezde bulunan Açık Cezaevi'ni şehir dışına taşıyarak yeni bir cezaevi yaptırdık. Eskisini yıktırarak, yerine bölgenin en modern Adalet Sarayı’nı yaptırdık. Bunun yanı sıra il merkezine TOKİ tarafından birçok konut ve okul yapıldı. Bu yapılan konutların yanı sıra Kındam mevkiine 292 adet konut yapılacak. Yapılan konutlar için başvuruları bekleyeceğiz. Bizim amacımız herkesi ev sahibi yapmak bunun içinde çalışmalarımız devam ediyor" dedi.
Milletvekili Arslan yapılan yatırımlardan en önemlileri arasında Polis Meslek Yüksekokulu’nun geldiğine dikkat çekerek, bu okulda okuyan öğrencilerin şehir ekonomisine önemli katkı sunacağını söyledi.
Basın mensuplarının sorusu üzere Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Devlet Hastanesi ile birlikte ortak kullanılarak halka açılması noktasında Sağlık İl Müdürlüğü'nce sunulan teklife olumsuz yanıt veren Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Selahattin Salman'ın tavrına ilişkin olarak da açıklamalarda bulunan Milletvekili Arslan, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin ortak kullanılması gerektiği şeklinde düşüncelerinin olduğunu dile getirdi.
 300 yatak kapasiteli yeni Devlet Hastanesi’ne taşınmaya hazırlanan mevcut Devlet Hastanesi binasının da kullanım şekliyle ilgili alınacak kararın Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin ruhsatı ve kullanımı konusunda yapılan tartışmalara dahil edilmesi gerektiğini kaydeden Milletvekili Arslan, şunları söyledi:
"Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi de bu ortak koordinasyon içinde kullanılmalıdır diye bir düşüncemiz var. Bununla ilgili süreç devam ediyor, ama burada yapılan bir çalışma var. Modern bir tesis yapılmış, içinin araç-gereç ve donanımları tamamlanmış, modern bir bina kazandırılmış ve burası Tıp Fakültesi'nin ve hastanesinin faaliyete geçmesi, yeni Devlet Hastanesi'nin faaliyete geçmesi bunları tamamlayacaktır. Ve eski Devlet Hastanesi'nin kullanım şekliyle de ilgili bir kararın alınması gerekli. Eski Devlet Hastanesi'nin hangi amaçla kullanılacağı kararının da bu tartışmanın içerisinde yer alması gerekir. Geç olsun da güç olmasın, acele işe şeytan karışır, düşünerek doğru karar vermek en doğru yoldur. Dolayısıyla biz bu kararı en doğru şekilde oluşturacağımıza inanıyoruz. Olayın 4 tarafı var. Bir tanesi üniversite, bir tanesi bakanlık, iki tanesi de buradaki kamuoyu. Yani Belediyesi, Valisi, il geneli, milletvekilleri, basını, kamuoyunun kabul edeceği bir konsensüs içerisinde devam edecek."
Fizik Tedavi Merkezi'nin hastane bünyesinde kullanılması ve Kırşehir halkına hizmet vermesi konusunda dile getirilen tepkilere ilişkin olarak da Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde şu anda aktif bir faaliyet olmadığı için Kırşehir halkının merkezi kullanamadığını ifade eden Arslan, Kırşehirlilerin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni kullanabileceklerini, sorunun çözüleceğini kaydetti.
Ahi Evran Üniversitesi'nin 2010 yılında 27 milyon TL yatırım ödeneğini kullandığını, 2011 yılı için de 18 milyon 160 bin TL ödenek belirlendiğini ve ek ödeneklerle birlikte 27 milyon TL'yi yakalamayı düşündüklerini kaydeden Arslan, Ahi Evran Üniversitesi'nde açılması planlanan Yabancı Diller Yüksekokulu ile Mühendislik ve Mimarlık Fakültesi için senato ve YÖK kararı ile Maliye ve Milli Eğitim Bakanlıklarının görüşlerinin alındığını ve Başbakanlık Kanunlar ve Kararnameler Genel Müdürlüğü'ne gönderildiğini, en geç Mart ayı içerisinde onay için Bakanlar Kurulu kararını çıkartmayı düşündüklerini ve 2011 eğitim yılında bu fakültelerin faaliyete geçeceğini söyledi.
Dinler ve Teoloji Fakültesi ile İlahiyat Fakültesi'nin de kurulmasının planlandığını açıklayan Arslan, Kültür ve Turizm Bakanlığı ile yapılan görüşmeler neticesinde Ahi Evran Üniversitesi Arkeoloji Bölüm Başkanlığı'nın Üçayak Kilisesi'nin restorasyon işlemlerini başlatabileceğini açıkladı.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin projeleri arasında yer alan alt geçit projesi içerisinde 4 tane köprülü yol çalışmasının yapılmasıyla Kırşehir'de imar planı ve şehir hareketliliğinin rahatlayacağını, Pozantı yoluna ücretli yol bağlantısının planlandığını ve ayrıca 200-250 milyon TL maliyetli Kırşehir için öncelikli çalışma olacak olan Samsun, Amasya, Yozgat, Yerköy, Kırşehir, Aksaray, Mersin ve Osmaniye hattında demiryolu ağının yapılacağını ve bu projenin içerisinde saatte 160 kilometre hızda hızlı tren çalışmasının da yer aldığını belirten Milletvekili Arslan, Tuzköy Havaalanı'na daha kısa sürede bağlantı sağlayabilecek karayolu bağlantı yolu için farklı birkaç proje çalışmasının da bulunduğunu belirtti.
Kırşehir Belediyesi'nin hizmet projelerinin 2011 yılında doruk noktasında olacağını ifade eden Arslan, Ahi Meydanı düzenlemesinin de bu yıl içerisinde gerçekleştirileceğini ve merkezi hükümet olarak desteğin verileceğini açıkladı.
Milletvekili Mikail Arslan'ın Kırşehir'de yapılan, devam eden ve yapılması planlanan yatırım projeleri ile ilgili slayt sunumu eşliğinde bilgiler vermesinin ardından söz alan Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de yaptığı kısa konuşmada Kırşehir'e yapılan yatırımlar noktasında özverili çalışmalarından dolayı Milletvekili Mikail Arslan'a teşekkür etti.
Kırşehir'de uyum olduğu sürece birçok başarılı çalışmaya imza atılacağını kaydeden Bahçeci, yurt sorunu nedeniyle Ahi Evran Üniversitesi'nde kayıt sildirme oranının çok fazla olduğunu ve yurtların yapılmasıyla bu sorunun çözüleceğine dikkati çekerek, şehrin tanınması ve esnafa katkı sağlanması açısından öğrenci yurtlarının kampus alanı dışında yapılması gerektiğini düşündüğünü de sözlerine ekledi.
 

Yorumlar

Toplam 23 Yorum Yapılmış

Henüz Yorum Yapılmamış

Kategorideki Diğer Haberler

Kaman Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası İnşaatı Devam Ediyor

Seçime 5 gün kala Kırşehir

“Ankara’ya servetime servet katmaya değil, hizmet üretmeye gidiyorum”

Adaylar proje yerine şahsi vaatlerle oy toplamaya çalışıyor

“Oy avcıları Kırşehir'e akın ediyor”

CHP’nin hedefi iki milletvekili

“Kırşehir’ unutmayın”

12 Haziran seçimlerine 16 gün kala

‘12 Haziran’da kazanan Kırşehir olacak’

Seçmen huzursuz ve kararsız

Kırşehir'de Kılıçdaroğlu coşkusu

Kesin aday listeleri belli oldu

Söz vatandaşın

 “Bu seçimde Kırşehir’de ve Türkiye’de iktidar olacağız”

‘Ayrımcılığın olmadığı bir Türkiye’

Aday listeleri belli oldu

Kırşehir, Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu'nu ağırladı

CHP'de 1. sıra adayı Cahit Gürses

AK Parti, Kırşehir’de temayül yoklamasını yaptı

Kemal Çalışkan, AK Parti'den aday adayı
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat