Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Spor 7/01/2011 / 11:13

Kırşehirspor kayyuma kaldı

 

Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Kırşehirspor, yapılan olağanüstü kongre sonunda aday bulmadığı için kayyuma kaldı
Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Kırşehirspor, yapılan olağanüstü kongre sonunda aday bulmadığı için kayyuma kaldı. Geçtiğimiz hafta çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen ve Çarşamba günü Güneykent Tesisleri'nde yapılan kongrede sahipsiz kalan Kırşehirspor, kayyuma devredilmek üzere mahkemeye verildi.
Hatırlanacağı üzere TFF 3. Lig'den 1993 yılında Amatör Lig'e düşen Kırşehirspor, 7 yıl aradan sonra Petlas A.Ş.'nin himayesi ile 1999 yılında tekrar 3. Lig'e dönmüş, ardından da 2. Lig'e çıktıktan 7 yıl sonra tekrar 2010 Mayıs ayında 3. Lig'e düşmüştü.
Kırşehir'i yönetenlerin kapanma ile karşı karşıya olan takıma yine sahip çıkmazlarsa Kırşehirspor'un yok olacağı endişeni taşıyan spor kamuoyu, “Kırşehirliler ağlıyor, Kırşehir isyan ediyor ve Kırşehir'i yönetenlerin Kırşehir'e sahip çıkmasını istiyor” diyerek beklentilerini dile getirirken, kongreye katılan oda başkanları bu süreçte kayyumun daha iyi olacağını söylediler.
Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk, Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Müfit Göçen, Kırşehirspor eski başkanlarından Recep Şanal, Musa Hangül, Türk Ocağı Kırşehir Şube Başkanı Mustafa Kılınç, Belediye Meclis Üyesi Davut Bulut, Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler Odası Genel Sekreteri Mehmet Çolak, başkan adayı Yaşar Uslu ile çok sayıda Kırşehirspor taraftarı ve üyelerin katıldığı kongrede, Kırşehirspor Kulüp Başkanlığı'na talip olan aday beğenilmeyince ve başka aday çıkmayınca kulüp kayyuma devredildi.
Bu arada kongrede salonun arka kısmında Aksaray'dan gelen iki kişinin bulunması ise dikkat çekti. Kongreden sonra Aksaray'dan gelen iki kişi 68 plakalı siyah bir araçla Güneykent Tesisleri'nden ayrıldı.
YÖNETİM SAYISI 11'E, GÖREV SÜRESİ 1 YILA DÜŞTÜ
Divan heyetine Gürsel Seçilmiş, Mustafa Kılınç ve Dr. Gündüz Yücesan'ın seçildiği kongrede tüzük değişikliği, gelir-gider ibrası, dilek ve temennilerin ardından yeni yönetimin seçimi yapıldı.
Tüzük değişikliğine göre, Kırşehirspor'un 21 asıl, 21 yedek olan yönetim kurulu sayısının 11 asıl, 11 yedek olarak, 3 yıl olan yönetimin görev süresinin 1 yıl olarak değiştirilmesine kongre üye-lerinin oyuyla karar verildi.
"KIRŞEHİRSPOR'U İLK 5'E OYNATACAĞIM"
Kongrede tüzük değişikliğinin ardından söz alan Esnaf ve Sanatkarları Odaları Birliği Başkanı Bahamettin Öztürk'ün, başkan adayının kendini tanıtarak neler yapacaklarını anlatmasını istemesi üzerine başkan adayı Yaşar Uslu söz aldı.
Başkan olması halinde Kırşehirspor'u ilk 5'e çıkarmanın sözünü veren Uslu, “Bu yıl mevcut takıma takviye yaparak ligde kalmak, sonraki yıl da iddialı bir kadro kurarak başarılı bir takım yapacağım. Önce 2. Lig sonra da Bank Asya'ya çıkaracağım. Kırşehirspor'un hasta olduğunu duydum ve geldim. Eski futbolcularımızdan Abdurrahman Cem, Muzaffer Atabay ve Ali Uçar'dan oluşacak futbolcu izleme ekibi kuracağım ve Kırşehirspor'un altyapısını oluşturacağım. Şuan 9 futbolcu ve bir hocayla görüşmelerim var. Başkan olduğum takdirde Kırşehirspor'u ilk 5'e oynatacağımın sözünü veriyorum” dedi.
"BU İŞLER ŞAK ŞAKLA OLMAZ"
Başkan adayı Yaşar Uslu'nun konuşmasının ardından tekrar söz alan Birlik Başkanı Öztürk, Kırşehirspor'un kayyuma kalmasının daha iyi olacağını ve böylece takımın kümede bırakabileceklerini belirterek, “Kırşehirspor sevdası çok değişik bir duygudur. Siz zannetmeyin ki Valimiz, Belediye Başkanımız, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız ve eski başkanlar Kırşehirspor'u düşünmüyor. Bir haftadır toplantılar yapıyoruz. Salı günü Valimiz ve sivil toplum örgütleriyle toplantı yaptık. Belediye Başkanımız şehir dışında olduğu için toplantıya katılamadı. Başkanlığa aday olan Yaşar kardeşimi medeni cesaretinden dolayı tebrik ediyorum. Yalnız bu işler şak şakla olmuyor. Kırşehirspor maddiyatla birlikte maneviyatla idare edilir. Nasıl yapacağını, bütçesinin ne olduğu-nu da bilmek istiyoruz. Valimiz, Belediye Başkanımız ve bizler, Yaşar kardeşimin önce kendinin bir şeyler yapmasını görmek istiyoruz. Sonra tabi ki bizler de destek olacağız. Ama şu an bana göre takımın kayyuma kalması daha iyi olacak. Kırşehirspor kayyuma kalırsa bizler takımı kümede bırakırız” diye konuştu.
"DESTEK OLMADAN OLMAZ"
TSO Başkanı Müfit Göçen de, Valilik, Belediye ve şehrin desteği olmadan olmayacağına dikkat çekerek, “Herkesin hesabını iyi yapması lazım. Burada konuşmakla bu iş bitmiyor. Ben damdan düşenim. 83-84 sezonunda Kırşehirspor yönetiminde görev aldım. Takımı şampiyon yaptık o sezon. Kırşehirspor'da görev almak ve yöneticilik yapmak ayrı bir onurdur. Yalnız ekonomik olarak Vali, Belediye ve şehrin desteği olmadan bu işler olmaz. Aday arkadaşı tebrik ediyorum. Ama destek olmadan olmaz. Takım şu haliyle kayyuma kalırsa inşallah daya iyi olur” dedi.
"YÖNETİM DESTEK ALMADAN OLMAZ"
Göçen'in görüşünü destekleyen Kırşehirspor eski yönetiminde görevli Tahsin Karademir ise yönetimde söz sahibi olanların desteği olmadan kimsenin tek başına bir şey yapamayacağını vurgulayarak, “Yaklaşık 20-25 gün önce yaşanan istifalar sonucunda görevde 5 arkadaşla kongre sürecini yaşadık. Kamuoyunun önünde ben arkadaşlara teşekkür ediyorum. Bu sürede gece-gündüz Kırşehirspor ile yattık, Kırşehirspor ile kalktık. Valilik, Belediye, milletvekilleri ve sivil toplum kuruluşlarının desteği olmadan kimse tek başına bir şey yapamaz ve destek olmadan oluşan yönetim daha kötü olur. Tek başına bu iş olmuyor. Bizler bunu yaşadık. Kırşehirspor'un gücünü Kırşehir'den alması lazım. Bu kulüp kalıcı, bizler gidiciyiz. Herkes Kırşehirspor'a sahip çıkmalı ve güçlü bir yönetim oluşmalıdır” dedi.
"AMATÖR'E DÜŞMENİN ACISINI YAŞADIK"
Kongrede söz alan spor yorumcuları Bekir Kendirli ve Servet Yağmur ise Kırşehirspor'un yaşaması ve yaşatılması gerektiğini belirterek şöyle konuştular:
“Bunun için Kırşehir'i yöneten idareciler Kırşehir'e sahip çıkmalıdır. Kırşehirspor Amatör'e düşerse 20 trilyon harcansa yine çıkamaz. Bizler Amatör'e düşmenin acısını yaşadık. Sonra tekrar çıkarmak için yapılanları biliyoruz. Aday olan arkadaşımız İddaa geliri temliklerden dolayı olmayan, transfere engel borcu yüzünden transferi kapalı olan Kırşehirspor'u almak istiyor. Bunları nasıl yapacak ve neyle yapacak merak ediyoruz. Daha önce de yaşadık, o zaman da para istemem diyen arkadaşlar sonra para diye çalmadık kapı bırakmadılar. Eğer şimdi kulübü alacak arkadaşımızın cebinde 2 trilyon parası varsa bunun da 1 trilyonunu harcayacağım diyorsa takdir ve tebrik ediyoruz.”
Konuşmaların ardından başkan adayı Yaşar Uslu; Naci Çetin, Abdullah Oruç, Avşar Cihan, Mehmet Şahin, Ekrem Oruç, Allattin Yüce, Allahverdi Şimşek, Adan Aydın, Ziya Kabadayı, Mustafa Yalçın, Mustafa Genç, Servet Beydoğan, Bekir Yılmaz ve Muammer Eraslan'ın yer aldığı listeyi divan heyetine sundu, ancak listede eksiklikler bulunması ve istenilen şekilde hazırlanmaması nedeniyle divan heyeti, kongrenin bittiğini ve takımın kayyuma gitmesi için gerekli yasal işlemlerin başlatılacağını açıklayarak salondan ayrıldı.
 

Yorumlar

Toplam 34 Yorum Yapılmış

ramazan demrci 15-01-2011, 22:31:33
yazıklar olsun
çok üzldüm bu haline
murat 14-01-2011, 18:32:13
3lıge duşer
kırşehıre sahıp kımse sahıp çıkamz hıçkımse 3lıgden duşer

Yorumların tamamı için tıklayınız.

Kategorideki Diğer Haberler

Kick Boks Şampiyonası başladı

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret

Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti

Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak

İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

Cumhuriyet, Kırşehir’in gururu oldu

KIR-ÇED’den doğa yürüyüşü

KIR-ÇED’den doğa yürüyüşü

Herkes İçin Futbol Şenliği yapıldı

Gençlik Koşusu yapıldı

İl Spor Merkezleri'ne kayıtlar başladı

Kırşehir Gençlik Merkezi Türkiye 4. oldu

İşitme engelliler destek bekliyor

“Egemenlik Koşusu” yapıldı

Okullar Arası Satranç Turnuvası yapıldı

Altın Ayaklı Bayanlar 1. Lig'de

GSGM il bütçeleri belli oldu

Kurumlar Arası Masa Tenisi İl Birinciliği müsabakaları Nisan ayında yapılacak

Tıp Bayramı Satranç Turnuvası yapıldı
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat