Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Kültür-Sanat 7/03/2011 / 10:14

Makissos için bir araya gelindi

 

Makissos Termal Otel’in altyapı ve yol sorunu masaya yatırıldı.

Kırşehir'de yapımına 2007 yılının Nisan ayında başlanan ve bu yıl hizmete açılması planlanan Makissos Termal Otel’in altyapı ve yol sorunu masaya yatırıldı.

Kırşehir'in termal turizmine yeni bir boyut kazandırmasının yanında son yıllarda özellikle İç Anadolu Bölgesi'nde yıldızı parlayan sektörlerin başında gelen termal turizme de farklı bir boyut kazandırması beklenen ve 4 ay içinde hizmete açılması planlanan Makissos Termal Otel'in sorunlarının bir an önce giderilmesi için Kırşehir yöneticileri bir araya geldi.

Vali Mehmet Ufuk Erden, Milletvekili Mikail Arslan, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, AKP İl Başkanı Salih Çetinkaya, Karayolları 61. Şube Şefi Ramazan Küçükyazıcı, Belediye Başkan Yardımcısı Halil Tan, Belediye İmar Müdürü Mustafa Orman ve Makissos Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Ercan Malkoç ile Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Altın bir araya gelerek Akbayır mevkiinde yapılan ve toplam maliyetinin 50 milyon TL'ye yaklaştığı Makissos Termal Otel’in özellikle altyapı ile ilgili sorunlarının giderilmesi için istişarelerde bulundular.

Geçtiğimiz Cuma günü Makissos Termal Otel’de düzenlenen toplantı öncesinde Vali Erden, Milletvekili Arslan, Belediye Başkanı Bahçeci ve Makissos Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Malkoç, Kırşehir Televizyonu (KTV) haber ekibine toplantı ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Makissos Termal Otel’in Kırşehir’de termal turizmde lokomotif görevi göreceğini belirten Vali Erden, “Bildiğiniz gibi Kırşehir'imizde termal turizmde lokomotif görevi görecek otel, hepimiz açısından önem arz ediyor. Çevre yolunun buradan geçmesi, ulaşımı kolaylaştırma açısından önemlidir. Biz, Belediyemiz, Milletvekilimiz Mikail Bey, Arteks firmasının yetkilileri ve ortakları, Karayolları, Özel İdare Genel Sekreteri ile birlikte yol ve buranın kısa zamanda hizmete açılması ile ilgili çalışmaları müzakere edeceğiz. Sanıyorum ilimize hayırlı bir yatırım yapan bu arkadaşlarımızın önünü açmak için bizlerin de canı gönülden destek vermesi gerekiyor. Buradayız, beraberiz, birlikteyiz, yakınız, yanındayız” diye konuştu.

Kırşehir’in en güzel yerinde inşa edilen otelin sorunlarının aşılması ve hizmete açılması noktasında çalışmaların hızlandırılması için bir araya geldiklerini dile getiren Milletvekili Arslan, termal turizm açısından yatırımcıları Kırşehir’e çekmek ve bölgenin termal kompleks olması için arsaların tahsisinde yaşanan hukuki problemlerin çözümü noktasında da girişimler-de bulunduklarını kaydederek, “Kırşehir'in en güzel yerinde, Kırşehir'e hakim bir manzarada 5 yıldızlı otel nihayet yükseldi. İnşallah bu yıl açılışı yapılacak. Altyapı ile ilgili muhtelif problemler var. Onların çözümünün daha da hızlandırılması ile ilgili zaman zaman toplantılar yaptık. Bir kısmı kamuoyuna yansıdı, bir kısmı yansımadı. Burada Karayolları yetkilileri, İl Özel İdaresi yetkilileri, Belediye Başkanımız, Sayın Valimiz ve bizler bunu değerlendireceğiz. Ve bu konudaki sorunların aşılması ve hızlandırılması noktasında gereken ne ise onlarla ilgili kararları alacağız. İnşallah bu yıl açılır. Kırşehir, termal turizm açısından oldukça zengin. Yatırımcılarımızı Kırşehir'e çekmek için başka yatırımlarımız da var. Bu bölgenin termal bir kompleks haline dönüşmesi, 5 yıldızlı diğer otellerin yapılmasına dair Belediye Başkanlığımızla, Valiliğimizle çalışmalarımız var, bunları yapıyoruz. Arsaların tahsise hazır hale getirilmesi, satışa hazır hale getirilmesi gerekiyor. Bununla ilgili bazı hukuki problemler oldu. Biz bunlarla ilgili Ankara'da Milli Emlak Genel Müdürlüğü'nde, Maliye Bakanlığı'nda, Kültür Bakanlığı'nda, Tarım Bakanlığı'nda muhtelif girişimlerimiz, görüşmelerimiz oldu. Bir mesafe de kat ettik. Bu arsalarımız, bu yıl satışa veya tahsise hazır hale getirilecek” dedi.

Şehir olarak Makissos Termal Otel’in öneminin farkında olduklarını ve otelin en kısa zamanda hizmete açılması için el birliğiyle çalıştıklarını ifade eden Belediye Başkanı Bahçeci de yaptığı açıklamada, “Bugün hep birlikte Sayın Valimiz, Milletvekilimiz, Karayolları yetkililerimiz, Belediye yetkililerimiz ve firma yetkilileri, otel sahiplerimizle birlikte son aşamaya gelen otel inşaatının bitimiyle ilgili tarihleri belirleyeceğiz. Ve herkes kendi alanında ne yapması gerekiyorsa, bunları planlayıp inşallah tahmin ediyoruz 2-3 aya kadar otelimizi, hep birlikte el birliği içerisinde bitirmiş olacağız. Çünkü bu otel hepimiz için çok önemli. Şehir olarak bunun farkındayız. Bittiğinde şehrimizin kaderi değişecek diye inanıyoruz. Bu otel diğer yatırımların da önünü açacak. Sayın Vekilimizin de bahsettiği gibi burada yeni parselleri oluşturduk, son aşamaya geldi. Yaklaşık 10 parseli burada yeni yatırımcılara sunabilecek şekilde, hazır bir şekilde bitmek üzere. İnşallah o bitecek. Otelimiz de bittikten sonra Kırşehir yeni yatırımcılara kavuşacak diye umut ediyoruz” dedi.

Kırşehirli işadamı Oğuz Altın, Ercan Malkoç, Mehmet Malkoç, Özerdemler A.Ş. ve Kocamanlar A.Ş.'nin ortaklığında yapılan beş yıldızlı, 512 yataklı ve 22 katlı termal otelin Kırşehir’in hem onur, hem gurur meselesi olduğuna vurgu yapan Makissos Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Malkoç ise, oteli 4 ay gibi bir sürede açmayı hedeflediklerini belirterek, “Bu ilimizin aslında hem onur, hem de gurur meselesi olan bir projemiz. Biz 3 yıldır bu projeyle uğraşmaktayız. Şuanda Sayın Valimiz, Sayın Belediye Başkanımız, Sayın Milletvekilimiz de bizle beraberler. Tabi bazı eksikliklerimiz var. O eksikliklerimizi tamamlamak istiyoruz. Burayı 4 ay gibi kısa bir zamanda açmak istiyoruz. El birliğiyle burayı bir an önce açmayı hedefliyoruz” dedi.

 Vali Erden, Milletvekili Arslan, Belediye Başkanı Bahçeci ve Makissos Termal Otel Yönetim Kurulu Başkanı Malkoç’un açıklamalarının ardından başlayan toplantıda, özellikle altyapı ve çevre yolu ile ilgili konularda görüş alışverişinde bulunularak, otele giden şehir içi ve çevre yolunun yapımı, temiz ve pis su hattının çekilmesi ile termal su isale hattının döşenmesi gibi çalışmaların bir an önce başlatılması kararı alındı.

Yorumlar

Toplam 20 Yorum Yapılmış

Henüz Yorum Yapılmamış

Kategorideki Diğer Haberler

EMHAYAT üyeleri bir araya geldi

ATA’m hoş geldin

‘Çılgın Proje’nin temel atma töreni 17 Kasım’da

1. Uluslararası Aşık Paşa Şiir Şöleni 24 Kasım’da

Roma dönemine ait antik kentte kurtarma kazısı devam ediyor

Kültür Evi'nde hummalı çalışma

Aşık Paşa, 2. Ulusal Şiir Şöleni’yle anıldı

Aşık Paşa 2. Ulusal Şiir Şöleni bugün

Kültür elçisi KIR-ÇED, Viyana’da

Kadın Aktivite’de sertifika heyecanı

Cumhuriyetimizin 88. yılını buruk kutladık

Istar dokumacılığı yaşatılıyor

Anadolu Ahiliği’ni andık

‘Teşekkürler Kırşehir’

‘Ahilik Haftası güzel geçti’

Sanayi ve Ticaret İl Müdürlüğü ‘Bilim, Sanayi ve Teknoloji’ adını aldı

Kırşehir, "II. Türkiye Sulak Alanlar Kongresi"ne ev sahipliği yapıyor

Ahilik Kültürü Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü’ne Kazım Ceylan atandı

“Muhabbet” geleneği yaşatılıyor

Uçurtma Şenliği’ne yoğun ilgi
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat