Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Siyaset 9/04/2011 / 11:45

Kırşehir, Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu'nu ağırladı

 

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dün Kırşehir'e gelerek bazı inceleme ve temaslarda bulundu

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın yatırımlarını görmek ve bir dizi incelemelerde bulunmak üzere dün Kırşehir'e gelen Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, “Kırşehir'e hep birlikte çok şey kazandıracağız. Bakanlığımız Kırşehir'in her zaman emrindedir” dedi... 

Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, dün Kırşehir'e gelerek bazı inceleme ve temaslarda bulundu.

Çevre ve Orman Bakanlığı'nın yatırımlarını yerinde görmek üzere dün Kırşehir'e gelen Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, ilk olarak Valiliği ziyaret etti.

Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, Orman Genel Müdürü Mustafa Kurtulmuşlu, Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürü Yaşar Dostbil ile DSİ Kayseri Bölge Müdürü Ali Fuat Eker'in de katıldığı Valilik ziyaretinde, Vali Mehmet Ufuk Erden, Milletvekilleri Mikail Arslan ve Abdullah Çalışkan, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Osman Uçar, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Emniyet Müdürü Metin Aşık, Meteoroloji Bölge Müdürü Ahmet Faruk Şanlı, Çevre ve Orman İl Müdürü Reşat Karaca, İl Özel İdare Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan başta olmak üzere daire müdürleri tarafından karşılandı.

Valilik şeref defterini imzalayan Çevre ve Orman Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, kısa bir açıklama yaptı. Çevre ve Orman Bakanlığı'nın dışında Sağlık, Tarım, Ulaştırma ve Milli Eğitim Bakanlıkları’nın Kırşehir'deki yatırımları ile ilgili bilgiler veren Bakan Eroğlu, bakanlık olarak önemli çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Çevre ve Orman Bakanlığı tarafından Kırşehir'e 2003 yılından bu yana 104 milyon TL'lik yatırım yapıldığını belirten Eroğlu, “Kırşehir hakikaten çok güzel büyüyor ve gelişiyor. Gerek Belediyemizle, gerek Valiliğimizle çok uyumlu bir çalışma var. Kurumlar çok güzel bir şekilde çalışıyor. Çevre ve Orman Bakanlığı olarak önemli yatırımlar yaptık. DSİ olarak özellikle 100 trilyondan fazla yatırım yapılmış buraya. Karaova Sulama Barajı'nın 42 bin 500 hektar arazisi sulamaya açıldı. Sıdıklı Barajı sulaması vardı, 49 bin 450 dekarlık alan gerçekten çok güzel oldu. Mucur'da Seyfe Havzası Ekolojik Koruma Projesi kapsamında orada birtakım kanallar açarak, otomatik kontrol edilebilir sistem kurduk. Yeniköy Göledi'ni tamamladık. 14 bin 150 dekar alan suluyoruz. Ayrıca Kırşehir'de pek çok taşkın koruma tesisleri yaptık. Şuanda birtakım tesislerde sulama faaliyetleri var. Yeniköy Göledi sulamasına devam ediyoruz. Kaman'daki Değirmenözü Göledi'nde de devam ediyoruz. Bunun ihalesini yaptık. Ayrıca bunun sulama ihalesini de bu yıl içinde yapacağız. Yaklaşık 10 bin dekarlık bir alan burada sulanacak. Ayrıca 3 tane de dere ıslahı projemiz var” dedi.

Akpınar'ın Hamid ilçesinde yapılması planlanan sulama projesi ile 8 tane köyün sulanacağını açıklayan Bakan Eroğlu, Hamid Sulama Projesi'nin hemen hazırlanıp 2011 yılı yatırım programına alınması için DSİ Kayseri Bölge Müdürü Ali Fuat Eker'e talimat verdi.

Anız yangınları ile ilgili Orman Genel Müdürlüğü'nün kararnamesini dün itibariyle aldıklarını ve Kırşehir'deki anız yangınları için bir tane araröz göndereceklerini kaydeden Bakan Eroğlu, Kırşehir'e projeler kapsamında 3 trilyon hibe desteği verildiğini belirterek, “Kırşehir'de çok önemli iki adım atıldı ki bu çevre açısından çok mühim. Birisi Atık Su Arıtma Tesisi bitti. Şuan test çalışmaları yapılıyor. Bu tesis özellikle ASKİ, Kırşehir Belediyemiz ve Çevre ve Orman Bakanlığı'nın desteğiyle yapıldı. Hayırlı olsun, yakında da açılışı yapılacak. Artık Kırşehir'de de atık sular tertemiz arıtılarak doğaya gidecek. Bir de Katı Atık Bertaraf Tesisi vardı, o da yapıldı, bitti. Hayırlı olmasını diliyorum. İnşallah eski çöp alanımız da ıslah edilecek Belediye Başkanımızla görüştük. Onun için gerekli maddi desteği de vereceğiz. Biz burada yapılan bu tür projelere 3 trilyon hibe destek vermişiz” diye konuştu.

Çevre ve Orman Bakanlığı olarak en büyük hedeflerinin Kırşehir'i yemyeşil yapmak olduğunu da ifade eden Bakan Eroğlu, Kırşehir'de 13 bin 718 hektarlık alanda ağaçlandırma ve orman ıslahı yapılmasının yanı sıra 12 milyon 142 bin adet fidanın toprakla buluştuğunu belirterek, ağaçlandırma çalışmaları ile ilgili şu bilgileri verdi:

“Kırşehir'i yemyeşil yapmak istiyoruz. Bizim burada en büyük hedefimiz, hakikaten Kırşehir kuraktı. Burada sulanacak alan ihtiyacı var. Yeşil alan ihtiyacı var. Bu nedenle biz bu sene Kırşehir'de gerek Orman Genel Müdürlüğü, gerek Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrol Genel Müdürlüğü, gerekse Doğa Koruma Milli Parklar Genel Müdürlüğümüzün üçü de burada muhteşem bir seferberliğe imza atacak. Belediyelerimiz ve Valiliğimiz bu seferberliğe katılacak. Bu çerçevede bir Kent Ormanı, ayrıca bir Tabiat Parkı ilan ettik. Bunun için projeler hemen hazırlanacak. Çok muhteşem ve halka da alternatifler sunacağımız bir proje istiyorum.

“Biz şuana kadar Kırşehir'e 13 bin 718 hektarlık alanda ağaçlandırma ve orman ıslahı yapmışız. 12 milyon 142 bin adet fidanı toprakla buluşturmuşuz. Ama ben bunu yeterli görmüyorum. Bu sene arkadaşlarıma şu talimatım olacak, 2 bin 700 hektarlık, yani 27 bin dekarlık alanda çalışma yapacaklar. Orman Genel Müdürlüğü, Ağaçlandırma ve Erozyon Kontrol Genel Müdürlüğü ve Orman İl Müdürlüğü ile DSİ de nispeten katkı verecek. 4 milyon fidanın toprakla buluşturulmasını bekliyoruz. Bu sene inşallah Kent Ormanı ve Tabiat Parkı ile ilgili çalışmalar yapılsın, en azından önümüzdeki proje biter bitmez bu Tabiat Parkı'nı da tamamlamış olalım.”

“BAKANLIĞIMIZ HER ZAMAN

KIRŞEHİR'İN EMRİNDEDİR”

Çevre ve Orman Bakanlığı'nda Kırşehirli çok bürokratın çalıştığını ve bunun da Kırşehirlilerin çok çalışkan olduğunun bir göstergesi olduğunu dile getiren Bakan Eroğlu, KÖYDES kapsamında köylere 32 trilyon destek verildiğini, yolu ve suyu olmayan köyün kalmadığını, BELDES kapsamında da geçtiğimiz yıl 500 milyon TL'nin gönderildiğini ve bu yıl içinde beldelerde büyük bir çalışmanın yapılacağını belirterek, “Kırşehir'e hep birlikte çok şey kazandıracağız. Bakanlığımız Kırşehir'in her zaman emrindedir” dedi.

Ziyarette Vali Erden’in Ahi Evran-ı Veli'nin prensiplerinin yer aldığı bir plaket takdim ettiği Bakan Eroğlu da Vali Erden'e Çevre ve Orman Bakanlığı'nı temsilen bir plaket ve Kırşehir'in ağaçlandırılmasına örnek teşkil etmesi amacıyla doğa ve ağaç konulu bir kitap hediye etti.

Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu, Valilik ziyaretinin ardından özel bir eğitim kurumunun hayırseverlerin desteği ile yaptırdığı dershane ve öğrenci yurdunun temel atma törenine katıldı. Daha sonra AK Parti İl Başkanlığı'nı ziyaretinin ardından Akbayır mevkiinde bulunan ve Kent Ormanı ilan edilen 72 hektarlık ormanlık alanda incelemelerde bulunarak Kent Ormanı'na fidan diken Bakan Eroğlu, Recep Kımçak Camii’nde Cuma namazını kıldıktan sonra Belediye Başkanlığı ziyaretinin ardından ilimizden ayrıldı.

 

Yorumlar

Toplam 45 Yorum Yapılmış

Henüz Yorum Yapılmamış

Kategorideki Diğer Haberler

Kaman Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası İnşaatı Devam Ediyor

Seçime 5 gün kala Kırşehir

“Ankara’ya servetime servet katmaya değil, hizmet üretmeye gidiyorum”

Adaylar proje yerine şahsi vaatlerle oy toplamaya çalışıyor

“Oy avcıları Kırşehir'e akın ediyor”

CHP’nin hedefi iki milletvekili

“Kırşehir’ unutmayın”

12 Haziran seçimlerine 16 gün kala

‘12 Haziran’da kazanan Kırşehir olacak’

Seçmen huzursuz ve kararsız

Kırşehir'de Kılıçdaroğlu coşkusu

Kesin aday listeleri belli oldu

Söz vatandaşın

 “Bu seçimde Kırşehir’de ve Türkiye’de iktidar olacağız”

‘Ayrımcılığın olmadığı bir Türkiye’

Aday listeleri belli oldu

Kırşehir, Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu'nu ağırladı

CHP'de 1. sıra adayı Cahit Gürses

AK Parti, Kırşehir’de temayül yoklamasını yaptı

Kemal Çalışkan, AK Parti'den aday adayı
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat