Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Siyaset 29/4/2011 / 14:05

Söz vatandaşın

 

Göçü durduracak, istihdamı artıracak milletvekili istemi öncelik oluştururken

 Kırşehirliler nasıl bir milletvekili istediklerini anlattı... Göçü durduracak, istihdamı artıracak milletvekili istemi öncelik oluştururken, içimizden biri olmalı diyen seçmen partiden çok adaya oy vereceğinin sinyalini veriyor 

12 Haziran'da yapılacak olan 24. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri'ne 44 gün kala Kırşehir'de milletvekili adayları seçim atmosferine girmekte zorlanırken, sokaktaki vatandaş kime oy vereceğinden çok nasıl bir milletvekili istediğini anlatıyor ve bu seçimde partiden çok adaya oy vereceğinin altını çiziyor.

Sanayisi gelişemeyen, ekonomik anlamda gelişme kaydedemeyen, bacasız fabrika olarak nitelendirilen üniversitesinde istenilen ivmenin yakalanamadığı ve nüfusu da 2010'da bir önceki yıla göre bin 226 kişi azalarak, 221 bin 876 kişiye düşen Kırşehir'de öncelikle göçü durduracak, istidamı artıracak milletvekili istediğine vurgu yapan Kırşehirli seçmen, AKP iktidarında Kırşehir'e bazı kamu yatırımlarının gelmesine rağmen, göçün durdurulamadığını ve milletvekili sayısının da nüfusun azalması dolayısıyla 3'den 2'ye düştüğünü, 12 Haziran seçimlerinde de partiden çok adaya oy vereceklerini ifade ederek, "Kırşehir'in sorunlarını çözecek, devam eden yatırımları tamamlayacak, yeni projeleri hayata geçirecek, işsizliği önleyecek, göçü durduracak, ahbap-çavuş ilişkilerine dur diyecek, adam kayırmacılığın önüne geçecek, en önemlisi de dürüst olacak milletvekili istiyoruz" şeklinde düşüncelerini dile getiriyor.

Kırşehir’de 156 bin 708 seçmenin 764 sandıkta oy kullanacağı 12 Haziran seçimlerine sayılı günler kala sokağın nabzını tutan haber ekibimizin nasıl bir milletvekili istiyorsunuz sorusuna Kırşehirliler şu cevapları verdiler:

EMEKLİ ÖĞRETMEN: Biz Kırşehir'de doğmuş olan lakin Kırşehir ile hiçbir bağı olmayan ısmarlama milletvekilleri istemiyoruz. Hangi partiden olduğunun önemi yok. Milletvekili olması için önce milletin içinden gelmeli. Bizim gibi düşünen bizim gibi yaşayan ve Kırşehir’in öncelikli ihtiyaçlarına göre hazırlayacağı projelerle karşımıza çıkacak milletvekilleri istiyoruz.

BANKACI: Bence milletvekili girişimci olmalı. Yurtiçinden ve yurtdışından yatırımcı işadamlarını kendi memleketine çekmeli. İstihdamı artıracak yeteneği ve projeleri olmalı. Tabi bunları yapmak için de memleketi ve içinde yaşayan insanları sevmeli, onlardan biri olmalı. Bunun içinde burası ile bir bağının olması gerekiyor. Şöyle bir düşünün eskiden Kırşehir'de milletvekilliğinde bulunmuş olan kaç kişi halen Kırşehir'de bizimle beraber yaşıyor? İşte bu çok önemli, yani içimizden biri olmalı.

İŞSİZ: Hangi partiden olduğunun bence önemi yok. Allah'tan korkan, yeri geldiği zaman kuldan utanmasını bilen, iş sahaları oluşturacak milletvekilleri istiyoruz. Ben 25 yaşındayım ve 2 yıldır işsizim. Bu sorunları çözebilecek girişimci vekiller istiyoruz. Benim bu şehirden gitmemem için yani göçü önlemek için yeni istihdam alanları yaratacak girişimci milletvekilleri istiyoruz. Oyumu verirken de bu kriterleri dikkate alarak adayımı belirleyeceğim.

ESNAF: Biz sadece seçim zamanı kapımızı çalan milletvekili istemiyoruz. Geçtiğimiz seçimlerde siyasetçilerin hepsi yanıma geldi oy istedi. Dükkan dükkan, sokak sokak dolaştılar. Seçim bitti aradan geçen 4 yılda biri bile gelmedi. Onun için biz seçim zamanı kapımızı çalan değil, her zaman yanımızda olanları istiyoruz. Biz hesap sorabileceğimiz, bir telefon kadar yakın olan istek ve taleplerimizi yerine getirecek ve gerçekten bizlerin vekili gibi davranacak milletvekilleri istiyoruz. Yatırımları da il merkezi dururken ilçelere öncelik vererek kaydıracak insanlar istemiyoruz. Tabi ki ilçelerimize de yatırım gitmeli ancak halen il merkezimizin onca ihtiyacı dururken önceliğin ilçelere verilmesini anlamak güç.

İŞÇİ: Hepsi birbirinin aynı. Milletvekilleri 8-10 bin lira maaş alırken, ben asgari ücretli iş bulamıyorum. İşsizliği çözecek birileri olsun istiyorum. Bu millet artık uyanmalı içimizden, bizlerin sorunlarını iyi bilen birisini seçmeli. Komşusu açken tok yatan bizden değil düsturunu iyi bilen biri olmalı, yani açın halini bilmeli ki ilimize getireceği yatırımlarda, üreteceği projelerde istihdamı artıracak unsurları taşımalı.

EV HANIMI: Eşim işsiz; iş verecek, aş verecek milletvekilleri istiyoruz. Onlar milyarlarca maaş alırken biz açlıktan kıvranıyoruz. Biz, bizim halimizden anlayacak memleketi bilen insanlar istiyoruz. Yani açın halinden anlayacak insanların bizi temsil etmesini istiyoruz. Çocuğum bir şey istediğinde boynumuzu bükmeden, yüreğimiz dağlanmadan ihtiyacını karşılamamızı sağlayacak hükümet politikaları için Ankara’da bizleri temsil edecek ve bu amaç uğrunda çalışacak vekil istiyorum.

Yorumlar

Toplam 36 Yorum Yapılmış

Henüz Yorum Yapılmamış

Kategorideki Diğer Haberler

Kaman Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası İnşaatı Devam Ediyor

Seçime 5 gün kala Kırşehir

“Ankara’ya servetime servet katmaya değil, hizmet üretmeye gidiyorum”

Adaylar proje yerine şahsi vaatlerle oy toplamaya çalışıyor

“Oy avcıları Kırşehir'e akın ediyor”

CHP’nin hedefi iki milletvekili

“Kırşehir’ unutmayın”

12 Haziran seçimlerine 16 gün kala

‘12 Haziran’da kazanan Kırşehir olacak’

Seçmen huzursuz ve kararsız

Kırşehir'de Kılıçdaroğlu coşkusu

Kesin aday listeleri belli oldu

Söz vatandaşın

 “Bu seçimde Kırşehir’de ve Türkiye’de iktidar olacağız”

‘Ayrımcılığın olmadığı bir Türkiye’

Aday listeleri belli oldu

Kırşehir, Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu'nu ağırladı

CHP'de 1. sıra adayı Cahit Gürses

AK Parti, Kırşehir’de temayül yoklamasını yaptı

Kemal Çalışkan, AK Parti'den aday adayı
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat