Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Siyaset 14/05/2011 / 10:42

Kırşehir'de Kılıçdaroğlu coşkusu

 

Kemal Kılıçdaroğlu, 'Başbakan Kemal' sloganı ile karşılandı.

 Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Kırşehir'e gelerek partisinin düzenlediği mitingde halka seslendi. CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin Kırşehir mitinginde yine Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yüklendi.

Dün Ankara Caddesi'nde düzenlenen açık hava mitinginde, CHP'nin son yıllarda en büyük kalabalığına hitap eden CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'Başbakan Kemal' sloganı ile karşılandı.

Seçimlere bir ay kala Kırşehir'de düzenlenen ilk mitingi olma özelliği taşıyan mitingde, 'Genel seçimlerde yetki verin, kul hakkı yiyenler-den hesap soralım" diyen Kılıçdaroğlu, Kırşehir halkından CHP Kırşehir Milletvekili adayları Dr. Cahit Gürses ve Yılmaz Zengin'e destek istedi.

Ankara Caddesi'nde coşkulu bir kalabalığa hitap eden ve iktidara hasret kalan CHP'nin Kırşehir'de adeta moral bulduğu mitingde sözlerine, “Sevgili Kırşehirliler mademki siz hazırsınız, 12 Haziran'da yeni bir ufuk açmaya hazırsınız, Kemal kardeşiniz de hazır, beraber yola devam edeceğiz” diye başlayan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Birinci hedefimiz, birinci önceliğimiz bu ülkede hiçbir çocuk yatağa aç girmeyecek. Kadınlarımızın sorunları çözülecek. Onları rahata erdireceğiz. Annelere seçme ve seçilme hakkını CHP verdi. Anneler unutmayın size ekonomik güvence getirecek olan partide CHP'dir. AK Parti sürekli emeklileri görmezden geldi. Ama biz emeklilerin sorunlarını çözeceğiz. Çünkü biz halkın partisiyiz. Esnafın, işsizin, memurun, üreticinin partisiyiz. Biz hiç kimseyi ötekileştirmiyoruz" dedi.

Konuşmasında hükümete yüklenerek, Kırşehir'in eğitimde gerçekten çok ilerde olduğunu, üniversitesi olmasına rağmen gençlerin yurt sorunu olduğunu belirten Kılıçdaroğlu, “Recep Bey, Türkiye yüzde 8 büyüdü diyor. Büyüyorsa bu işsizlik niye var? Beyefendi kendisini Türkiye sanıyor. O büyüdükçe Türkiye büyüyecek sanıyor. O büyüyor yolsuzluk, yoksulluk, işsizlik büyüyor. Kırşehir büyüdü mü? Kırşehir büyüdü ise o zaman milletvekili sayısı 3'den neden 2'ye düştü. 9 yıldır ülkeyi yönetiyorlar. Sadece sanmayın ki Kırşehir'e karşı bir sorunu var. Hayır, hangi ile gitsek o ille sorunu var” diye konuştu. 

Çiftçilerin sorunları ile de yakından ilgileneceklerini kaydeden Kemal Kılıçdaroğlu, “Ben bunların maskelerini indiriyorum. Gövdelerini silkeliyorum. İl il, ülke ülke bunları silkeleyeceğiz. Size dallarını silkeliyorum diyorum, ama sanmayın ki elma düşecek. Düşse düşse taş düşer. Kafanıza dikkat edin. Recep Bey ne diyordu, 'Ben ülkemi pazarlamakla mükellefim.' Ne oldu Türkiye'de huzursuzluk var. Bir proje ürettik. Dedik ki, hiçbir çocuk yatağa aç girmesin. Ne güzel kutsal bir amaç. Onlar bizim geleceğimiz. Dedik ki, 'Aile Sigortası'nı getireceğiz. Her kadına 600 TL para vereceğiz, onu namerde muhtaç etmeyeceğiz. Önce, 'sen parayı nerden bulacak-sın, bunun kaynağı nerden diyorlardı, baktılar ki kaynağı tuttu, nasıl yapacaksın diyorlar. Ben her kuruşu hesaplayan biriyim. Recep Tayyip Erdoğan'ın ne hesabı varmış? Ben binlerce kişinin katıldığı sınavdan, kazanarak geldim. Alnımın terinin hakkını aldım. O parayı nasıl bulacağım? Önce dedik ki devlette bu işi yapar 14 kuruluş var. Bunları kapatıp bir kurum yapacağız. Adı ASKUR olacak. 7 milyar açığımız var. Bunu da kamu açıklarından finanse edeceğiz. 100 liradan 2 lirayı ayıramayız mı? Biz halkın partisiyiz halkın iktidarını kuracağız dedik. Her şey halk için olacak” dedi.

Konuşması coşkulu kalabalık tarafından sık sık “Kemal Başbakan”, “Türkiye seninle gurur duyu-yor”, “Vur vur inlesin, Tayyip dinlesin” sloganlarıyla kesilen Kılıçdaroğlu, sözlerine şöyle devam etti:

“12 Haziran'a az kaldı. Yürekli Kırşehirliler, umuyorum dünyaya örnek olacaktır. Emekliler hayatından memnun mu? Siz diyorsunuz ki emekliler hayatından memnun değil. Ama Recep Bey diyor ki emeklilerin durumu çok iyi yaz tatilini Kanarya Adaları'nda geçiriyorlar. Ben ve arkadaşlarım emeklilerin sorunlarını dile getirdiğimizde, AK Partili iki bakan çıkar, 'biz emekliye şunu verdik, biz emekliye şunu yaptık' diye açıklama yapar.

“Emeklinin derdini iyi bilirim. 9 milyon emeklinin oyunu istiyorum. Onların kırılan onurunu onaracağım. Herkes yatırdığı pirimin hakkını alacak. Çiftçi de hayatından memnun değil. Bütün çiftçi kardeşlerimin oyunu istiyorum. Onların sorunu da çözeceğiz. Mazotu 1,5 lira yapacağım.

“Geliyorum gençlere. Biz halkın partisi olarak, gencin, yaşlının, esnafın, herkesin partisi olarak gençlere de önem verdik. Burada üniversite var. O öğrencilerin yeteri kadar yurdu var mı? Niye karanlık odaklara teslim edilir. Her üniversite öğrencisinin sıcak soğuk suyu olan, bir veya iki kişilik odaları olan yıldızlı öğrenci yurtları getireceğiz. Bu görevi lüks konut yapsın diye TOKİ'ye değil, öğrenci yurdu yapsın diye TOKİ'ye vereceğiz.

“Gençler; 15 aydan 9 aya sonra da 6 aya askerliği indirerek gençlerimizin askerlik sorununu bitirecek. Arzu ederlerse, yaz aylarında askerliklerini yapacaklar. Üniversite bittiğinde askerlikleri de bitmiş olacak. Bunu söylediğimde iktidar, 'memleketi kim savunacak' diye soru soruyor. Cevabı, senin oğlun 21 günlük, Burdur valisi gözetiminde askerlik yaparken, aklına hiç gelmedi mi memleketi kim savunacak?

“Biz ulusal bağımsızlığımızı yedi düvele karşı, iman gücümüzle, dişimizle tırnağımızla mücadele ettik ve kazandık. Aynı şey olursa yine mücadele ederek kazanırız. Gençlerde işsizlik var. Üniversiteyi bitirdiler. Atamayan öğretmenler var. Okul var, öğrenci var. Dışarıda öğretmen var niye atanmıyor? Atamayan öğretmenlerin yerine ithal öğretmen getirecekler. İthal koyunlardan sonra ithal öğretmen, ithal doktor, ithal çiftçi gelecek. Peki bizim insanlarımız ne olacak? Halkın iktidarında atanamayan öğretmen olmayacak. Öğretmenlerimiz öğrencilerine kavuşacak.

“Buranın bir şeker fabrikası var. Pankartımız 'Şeker bizimdir satılamaz' diyor. Önce sendikacılarımıza bir sözüm var. Sendikacılar, işçi kardeşlerim. Sizlerin fabrikaları satıldığı zaman, işçi kardeşlerim eylem yaptı, 'Susma sustukça sıra size gelecek' sloganı vardı. Fabrikaları parça parça ellerinden gitti. Fabrika işçilerin tamamı alın teriyle işlerine fabrikalarında devam edecek.”

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Erdoğan'ı ekran karşısında tartışma davetini yinelediği konuşmasının sonunda, Başbakan'ın kimyasını bozduğunu ve şifresini de çözeceğini belirterek, “Bu ülkede 9 milyon emekli var. Seçimde tamamının firesiz oyunu istiyorum. Emeklinin işçinin memurun, köylünün çiftçinin, hepsinin sorununu çözeceğim. Size sözüm var” dedi.

 

Yorumlar

Toplam 55 Yorum Yapılmış

Henüz Yorum Yapılmamış

Kategorideki Diğer Haberler

Kaman Devlet Hastanesi Yeni Hizmet Binası İnşaatı Devam Ediyor

Seçime 5 gün kala Kırşehir

“Ankara’ya servetime servet katmaya değil, hizmet üretmeye gidiyorum”

Adaylar proje yerine şahsi vaatlerle oy toplamaya çalışıyor

“Oy avcıları Kırşehir'e akın ediyor”

CHP’nin hedefi iki milletvekili

“Kırşehir’ unutmayın”

12 Haziran seçimlerine 16 gün kala

‘12 Haziran’da kazanan Kırşehir olacak’

Seçmen huzursuz ve kararsız

Kırşehir'de Kılıçdaroğlu coşkusu

Kesin aday listeleri belli oldu

Söz vatandaşın

 “Bu seçimde Kırşehir’de ve Türkiye’de iktidar olacağız”

‘Ayrımcılığın olmadığı bir Türkiye’

Aday listeleri belli oldu

Kırşehir, Çevre ve Orman Bakanı Eroğlu'nu ağırladı

CHP'de 1. sıra adayı Cahit Gürses

AK Parti, Kırşehir’de temayül yoklamasını yaptı

Kemal Çalışkan, AK Parti'den aday adayı
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat