Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Eğitim 26/07/2011 / 10:41

2011’in ilk yarısında 23 milyon 358 bin TL’lik gelire karşılık, 23 milyon 384 bin TL’lik harcama gerçekleşti

 

Ahi Evran Üniversitesi'nin 2011 Mali Yılı Ocak-Haziran Dönemi Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu açıklandı...

Ahi Evran Üniversitesi'nin 2011 Mali Yılı Ocak-Haziran Dönemi Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu açıklandı... 

Ahi Evran Üniversitesi'nin 2011 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu sonuçları açıklandı. Bu yılın ilk yarısını kapsayan raporun sonucuna göre, Ahi Evran Üniversitesi, 2011 yılının ilk 6 ayında 23 milyon 358 bin 236 lira gelir elde ederken, 23 milyon 384 bin 302 lira harcama gerçekleştirdi.

Ahi Evran Üniversitesi'nin resmi internet sitesinde Rektör Prof. Dr. Sebati Kudret Saylam'ın imzasıyla yayınlanan 2011 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu sonucuna göre, bu yılın ilk altı ayında personel gideri olarak 11 milyon 916 bin 939 TL harcama yapıldı. Yine söz konusu dönemde bütçe gideri olarak sosyal güvenlik kurumlarına 1 milyon 928 bin 116 TL, mal ve hizmet alımına 12 milyon 755 bin 772 TL, cari transferlere 1 milyon 200 bin 757 TL, sermaye giderlerine 2 milyon 582 bin 715 TL, sermaye transferlerine ise 3 milyon TL harcama yapıldı.

Ahi Evran Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı tarafından hazırlanan rapor, Ahi Evran Üniversitesi'nin resmi internet sitesinde ayrıntılı olarak yayınlanırken, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Saylam, söz konusu raporun 2010 yılının aynı dönemini kapsayan karşılaştırmaları da içerdiğini bildirdi. Adı geçen raporda Ocak-Haziran 2011 Döneminde Yürütülen Faaliyetler, Temmuz-Aralık 2011 Dönemine İlişkin Beklentiler ve Hedefler ile Temmuz-Aralık 2011 Döneminde Yürütülecek Faaliyetlere de yer verildiğini dile getiren Rektör Saylam, "Hesap verilebilirlik, saydamlık ve kaynakların ekonomik, verimli ve etkili kullanılması kamu yönetiminin temel kavramları haline gelmiştir. Hazırlanan bu raporda bu kavramları elle tutulur hale getirmek üzere 5018 sayılı Kamu Mali Yönetimi ve Kontrol Kanunu'nun 30'uncu maddesinde düzenlenmiş olan genel yönetim kapsamındaki idarelerin ilk altı aylık bütçe uygulama sonuçları, ikinci altı aya ilişkin beklentiler ve hedefler ile faaliyetlerini Temmuz ayı içinde kamuoyuna açıklayacakları hükmüne dayanılarak oluşturulmuştur. Bu ve benzeri raporların ortak özelliği kamunun, kamu idareleri üzerindeki genel denetim ve gözetim fonksiyonunun gerektiği şekilde gerçekleşmesini sağlamaktır. Bu bağlamda üniversitemizin ilk altı aylık bütçe uygulamalarını ve faaliyetlerini ve ayrıca ikinci altı aya ilişkin beklenti ve hedeflerini içeren '2011 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu' kamuoyunun bilgisine sunulmuştur" dedi.

Rektör Prof. Dr. Saylam'ın imzasıyla yapılan açıklamada, "2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu 31.12.2010 tarih ve 27802 mükerrer sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girmiştir. 6091 sayılı 2011 Mali Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu ile üniversitemize toplam 52 milyon 612 bin TL ödenek tahsis edilmiştir. Ödeneğin; 22 milyon 301 bin TL'lik kısmını Personel Giderleri, 3 milyon 471 bin TL'lik kısmını Sosyal Güvenlik Kurumlarına Devlet Primi Giderleri, 7 milyon 273 bin TL'lik kısmını Mal ve Hizmet Alım Giderleri, 1 milyon 257 bin TL'lik kısmını Cari Transferler, 18 milyon 310 bin TL'lik kısmını ise Sermaye Giderleri oluşturmaktadır. Ocak- Haziran 2011 dönemi gider gerçekleşme toplamı 23 milyon 384 bin 302 TL'dir. Üniversitemizin Ocak-Haziran 2011 dönemi gelir gerçekleşmesi ise toplamda 23 bin 358 bin 236 TL'dir" denildi.

Ahi Evran Üniversitesi'nde 2011 yılının ikinci altı aylık döneminde yapılacak harcamaların aylara göre de ayrıntılı durumu hakkında bilgilerin verildiği 2011 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu sonucunda üniversitenin elde ettiği gelirin de 2011 yılının ilk altı ayında, 2010 yılı Ocak-Haziran dönemindeki 20 milyon 60 bin 986 TL'den 23 bin 358 bin 236 TL'ye ulaştığı kaydedildi.

2011 yılının ilk altı ayında Ahi Evran Üniversitesi'nin gelirlerinin yüzde 88,44'lük kısmını alınan bağış ve yardımlar ile özel gelirlerin oluşturduğuna dikkat çekilen raporda, teşebbüs ve mülkiyet gelirlerinin toplam gelirlerin yüzde 11,32'sini ve diğer gelirlerin ise yüzde 0,24'lük kısmını oluşturduğu belirtildi. Söz konusu gelirin 20 milyon 658 bin 721 TL'sini alınan bağış ve yardımlar oluştururken, 2 milyon 642 bin 615 TL'sini teşebbüs ve mülkiyet gelirleri, 56 bin 898 TL'sini ise diğer gelirler oluşturuyor.

Ahi Evran Üniversitesi'nin ana gelir kaynağını alınan bağış, yar-dım ve özel gelirlerin oluşturduğu bildirilen ve üniversitenin resmi internet sitesinde yer alan 2011 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu'nda, 2011 Ocak-Haziran döneminde yürütülen faaliyetlerle ilgili olarak da şu bilgiler aktarıldı:

"Ahi Evran Üniversitesi’nce Ocak-Haziran 2011 döneminde bütçe imkanları dahilinde öncelikli ihtiyaçlar göz önüne alınarak, 2011 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Uygulama Tebliğleri’nde yer alan esas ve usuller dikkate alınarak, kaynakların etkili ve verimli kullanılmasının sağlanmasına, kamu hizmetlerinin yükseltilmesine, bütçe giderlerinde tasarruf ve etkinlik sağlamaya çalışılmış ve bu hedefler doğrultusunda gerekli önlemler alınmıştır. Üniversitemizin öğrenci sayısı ve mevcut binaları göz önünde bulundurularak 65 kişilik temizlik ihalesi yapılmış, ancak ihale süreci uzadığı için ilk üç ayı pazarlık usulüyle alınmış, geriye kalan 9 ay için ise 6 Nisan 2011 tarihinde sözleşme imzalanmıştır.

"Üniversitemizin tüm yerleşkelerinin güvenliğinin sağlanması amacıyla 54 kişilik özel güvenlik ihalesi 20 Aralık 2010 tarihinde 12 aylık süreyle yapılmıştır. Üniversite hizmetlerinde kullanılan araçlara 2011 yılı için akaryakıt alım ihalesi yapılmıştır.

"Kaman MYO, Çiçekdağı MYO, Mucur MYO ile Kırşehir MYO'na bağlı Boztepe ve Akpınar ilçelerinde bulunan bölümlerde öğrenim gören öğrenci ve çalışan personel için hazır yemek ve servis hizmeti alımı ihalesi yapılmıştır.

"Üniversitemiz Bağbaşı Yerleşkesi’nde bulunan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tamamlanmış olup idari birimlerimizin bir kısmı burada faaliyetlerini sürdürmeye başlamıştır. Eğitim-öğretime ise önümüzdeki dönemde başlayacaktır.

"Üniversitemiz bünyesinde Mühendislik-Mimarlık Fakültesi ile Yabancı Diller Yüksekokulu kurulmuş, ancak çalışmalar devam etmektedir. 

"Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu bünyesinde Tıbbı Dokümantasyon ve Sekreterlik (İ.Ö.), İlk ve Acil Yardım (İ.Ö.) ile Yaşlı Bakımı Programları açılmıştır.

"Üniversitemizin Bağbaşı Yerleşkesi’nde yapımı tamamlanan Fen-Edebiyat Fakültesi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu ve Kapalı Spor Salonu bütçe imkanları ölçüsünde donatılarak eğitim-öğretime başlanacak duruma gelmiştir.

"Eğitim ve öğretimin aksatılmadan yürütülebilmesi amacıyla hizmetin gerektirdiği ve yatırım ödeneklerinin el verdiği ölçüde küçük ve büyük bakım onarımlar yapılarak hizmette kalitenin artırılmasına çalışılmıştır.

"Cari transferler tertibindeki ödenekten ihtiyacımız doğrultusunda gerekli işlemler yapılarak, hizmetlerin en iyi şekilde sunulabilmesi için azami titizlik gösterilmiştir."

Ahi Evran Üniversitesi'nin bütçesi ve nerelere kullanıldığı konusunda ayrıntılı bilgilerin yer aldığı 2011 Yılı Ocak-Haziran Dönemi Kurumsal Mali Durum ve Beklentiler Raporu'nun son kısmında da Temmuz-Aralık 2011 dönemine ilişkin beklentiler ve hedefler ile Temmuz-Aralık 2011 döneminde yürütülecek faaliyetler hakkında açıklamalar yer aldı.

 

Yorumlar

Toplam 15 Yorum Yapılmış

Henüz Yorum Yapılmamış

Kategorideki Diğer Haberler

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti

Okulöncesi ücretleri belirlendi

Yaz Kur’an kursları başladı

Yurt Yuva-Der’den ‘Sessizliğimizi Kıralım’ kampanyası

Kırşehir heyeti YÖK Başkanı ile görüştü

46 müdür yardımcısı atanacak

Kırşehir’de eğitime bir gün daha kar tatili

‘Okullar Hayat Olsun’ işbirliği protokolü bugün imzalanacak

Öğretmenler Günü kutlu olsun

‘Öğretmenlerimiz, ülkemizin geleceği adına umut bağladığımız gücü temsil etmektedirler’

Kırşehir’de ‘Gençlerin İstihdamı İçin Ortak Adımlar’

Ahi Evran Üniversitesi, ‘Dünyanın En İyi Üniversiteleri” arasına girdi

Merkez İlçe Öğrenci Meclisi seçimi yapıldı

Bin 200 öğrenciye eğitim yardımı

Korunma altındaki çocuklara dershane desteği...

Burslu öğrencilerin ödenekleri belirlendi

“Zaman engelleri kaldırma zamanıdır”
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat