Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Sağlık 12/11/2011 / 11:07

Fizik Tedavi Merkezi’ne yoğun ilgi

 

5 Ekim 2011 tarihinden itibaren hasta kabulüne başlayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, tam kapasite hizmet veriyor

Ahi Evran Üniversitesi bünyesinde  büyük masraflar yapılarak açılan ve 5 Ekim 2011 tarihinden itibaren hasta kabulüne başlayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, tam kapasite hizmet veriyor.

Sağlık Bakanlığı adına Vali Mehmet Ufuk Erden ile Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam'ın imzaladığı protokolle Sağlık İl Müdürlüğü ile Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü'nün ortak kullanımına açılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yoğunluk yaşanıyor.

İl Özel İdaresi'ne ait olan ve Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Yüksekokulu Uygulama ve Araştırma Merkezi olarak 15 yıllığına Kırşehir'in bir vefası olarak Ahi Evran Üniversitesi’ne tahsis edilen Terme Kür Merkezi'nde yapılan tadilat ve onarımın ardından binlerce dolarlık araç-gereç alınarak açılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin amacına uygun olarak kullanılması noktasında görevi devraldığı ilk günden itibaren çalışmalarına başlayan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, Valilik ve Ahi Evran Üniversitesi arasında imzalanan protokolle Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ni Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'yle ortak kullanarak hasta kabul edebilir ve hasta tedavi edebilir bir konuma getirirken, 38 yataklı Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne çevre illerden de yoğun talep geliyor.

Çok büyük masraf yapılan, ancak uzun süre hiçbir hasta için kullanılmayan cihazların olduğu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin atıl durumdan kurtarılarak Kırşehir halkının hizmetine açılması kamuoyunda da memnuniyetle karşılanırken, Sağlık İl Müdürü Dr. Sadettin Doğangün, tam donanımlı, araç gereç eksiği bulunmayan ve 5 yıldızlı otelleri aratmayan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi olabilmek için yoğun talebin olduğunu ve Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılacak ortak çalışma ile yatak sayısının artırılabileceğini açıkladı.

Kırşehir Televizyonu (KTV) haber ekibinin Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ndeki son durumu ile ilgili bilgiler aldığı Sağlık İl Müdürü Dr. Sadettin Doğangün, çevre illerden tedavi olmak isteyen vatandaşların randevu almak için aradığını, vatandaşların otel konforunda kaplıca suyu ve tam donanımlı araç-gereçlerle donatılmış Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavi olmak istediğini söyledi.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde yatak sayısının artırılması noktasında sistemin oturmasını beklediklerini ve 7 ay sonra Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü ile yapılacak değerlendirmede yatak sayısının artırılması için çalışmalara başlayabileceklerini belirten Doğangün, Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin Kırşehir'e kazandırılmasında büyük katkıları olan Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam'a da teşekkür etti.

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin halka açılmasından önce yatak sayısının 10 olduğunu, ancak şu anda 38 yatakla tam kapasite hizmet verildiğine dikkat çeken Doğangün, şunları kaydetti:

"Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'ne yoğun ilgi gösteriliyor. Biraz otel mantığında olduğundan dolayı yoğunluk var. 38 yatağımızın tamamı dolu. Daha önce 10 yatak ayrılmış ve 10 yatağı ancak dolduruyormuş, ancak 38 yatak var. Ve herkes bizi arıyor. Yatak konusunda yardımcı olmamız için. Güzel bir ortamda, fizik tedavi havuzunun da, yani kaplıca suyunun da desteğiyle güzel bir ortamda fizik tedavisini görmek istiyor vatandaşlarımız. Ama şu anda yetmiyor. Böyle bir sıkıntımız var. 38 yatağı da doldurduk. Daha geliştirme şansımız olursa ileriki dönemlerde üniversiteyle konuşuruz. Şu an sistemin tam oturmasını bekliyoruz, bu da sanırız 6-7 ayı bulur. Daha sonra tekrar üniversiteyle oturur, değerlendiririz.

"Şu an çok yoğun bir ilgi var. Yatak doluluk oranımız yüzde yüz. Vatandaşlar çok ilgi gösteriyor. İl dışından da aranmaya başlandık. Nevşehir'den, Yozgat'tan da burada tedavi görmek isteyen vatandaşlarımız arıyorlar. Randevu almak istiyorlar. Kırşehir'e güzel, farklı bir tesis oldu. Bu konuda da Rektörümüze teşekkür ediyorum. Sayın Vekillerimizin katkılarının yanında Sayın Rektörümün de çok büyük katkıları oldu. Şehre güzel bir tesis kazandırılmış oldu."

 

Yorumlar

Toplam 28 Yorum Yapılmış

keziban 25-11-2011, 20:53:48
hakkıyla yapılsın yapılan
sadece çabuk iyileşecek reklam yapacakları hastaları alıyorlar.gerçekten fizik tedaviye ihtiyacı olanı geri çeviriyorlar.

Yorumların tamamı için tıklayınız.

Kategorideki Diğer Haberler

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’

Kırşehir’e 10 hekim atandı

Doğada yetişen mantarları tüketmeyin

Yeşilay Haftası başladı

65. Verem Haftası başladı

100 hastadan 30’u aile hekiminden yararlanıyor

Bugün 14 Kasım Dünya Diyabet Günü

Fizik Tedavi Merkezi’ne yoğun ilgi

Kırşehir’de 53 acemi kasap hastanelik oldu

‘Bırakacağınız en güzel miras organ bağışıdır’

Devlet Hastanesi’ne yeni tıbbi cihaz

Nem oranı düştü cildinizi koruyun

Sağlık İl Müdürü Doğangün: “Hastane olarak olası bir depreme hazırız”

Anne adayları normal doğuma yönlendiriliyor

Soğuktan korunmak için C vitamini

Evde Bakım, 235 kişiye ulaştı

Kızılay’dan kan bağışına davet

Kene ısırmalarına karşı dikkatli olun

Havalar ısındı, gıda zehirlenmelerine dikkat
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat