Ana Sayfa

Son Dakika

Güncel

Siyaset

Spor

Dünya

Sağlık

Eğitim

Kültür-Sanat

İzleyici Temsilcisi

Güncel 21/11/2012 / 12:38

‘Çılgın Proje’nin temeli atıldı

 

117 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek İkizarası Kent Parkı projesinin

Kırşehir Belediyesi'nin en önemli projelerinden biri olan ve Ekim ayı içerisinde çalışmalarına başlanan İkizarası Kent Parkı'nın temeli törenle atıldı. Kılıçözü mevkiinde bulunan 117 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek İkizarası Kent Parkı projesinin temel atma töreni geçtiğimiz Cumartesi günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un katılımıyla gerçekleştirildi.

Kırşehir'in önemli projelerinden 'İkizarası Kent Parkı’nın temel atma törenine katılmak üzere geçtiğimiz Cumartesi günü Kırşehir’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ilk olarak  Kırşehir Valiliği’ni ziyaret etti.

Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, AKP İl Başkanı Salih Çetinkaya ile Kırşehir eski Belediye Başkanı Halim Çakır’ın da eşlik ettiği ziyarette Valilik Şeref Defterini imzalayarak Vali Özdemir Çakacak’la bir süre soh-bet eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada ilk saniyesinden itibaren İsrail'in Gazze'ye yapmış olduğu son saldırganlığı şiddetle ve nefretle kınadıklarını söyledi.

Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze saldırısına ilişkin, ''Maalesef İsrail'i dünyada durduracak bir diplomatik güç oluşturulamamıştır. 'Dökme Kurşun Operasyonu'nda da aynı şey yaşandı. Korkarım ki burada da aynı şey yaşanacak'' dedi. İsrail saldırılarında ölen Filistinliler için Allah'tan rahmet, mücadele edenlere de başarı dileyen Kurtulmuş, Filistinlilerin kendi onurlarını koruma mücadelesi verdiklerini kaydetti.

Hem Türkiye'nin, hem bölgenin, hem de dünyanın en hassas konusunun İsrail'in Gazze'de devam eden saldırıları olduğunu belirten Kurtul-muş, İsrail'in bunu ilk kez yapmadığını, daha önce de ''Dökme Kurşun Operasyonu'' ve birçok kere küçük noktasal hedefleri vurarak, suikast teşebbüsleriyle Ortadoğu'da dilediği an terör estirdiğini ileri sürdü.

Vali Özdemir Çakacak’ın Ahilikle ilgili kitaplar hediye ettiği Valilik ziyaretinin ardından, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'yi de ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve beraberindekiler, Kırşehir'i Anadolu'nun parlayan yıldızı yapmayı hedefleyen ve her fırsatta bunu dile getirerek projelere hayat veren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin  "Çılgın Projesi" olarak nitelendirdiği İkizarası Kent Parkı temel atma törenine geçti.

Kılıçözü mevkiinde toplam 117 bin metrekarelik alana yapılacak olan İkizarası Kent Parkı’nın temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.

Yoğun bir kalabalıkla gerçekleşen temel atma töreninin açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya yaptı. Çetinkaya konuşmasında, "AK Parti yerel yönetimlere çok önem veren bir partidir. Bu anlamda Belediyemiz sorumluluğunu layığı ile yerine getirmektedir. Biz bu millete hizmet etmeyi her şeyin üstünde tutuyoruz. Allah hepinizden razı olsun" dedi.

İki yıl boyunca proje üzerinde geceli gündüzlü çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, "Kırşehir'in çılgın bir hayalini gerçekleştiriyoruz. Biz Kırşehirliler olarak AK Parti’ye geçiş sürecinizi takip ettik. Kırşehir'e gelmeniz bizleri onure etti. Yola çıkarken belirlediğimiz hedefler doğrultusunda ilerlemeyi kendimize görev edindik. Görevi devraldığımız gün ile devredeceğimiz gün arasında nasıl bir şehirleşme oluşturduğumuzu herkes görecek. Unutulmamalı ki Kırşehir tarihin beşiği olmuş bir şehir birlik ve beraberliğin olduğu yerde rahmet çok olur" şeklinde konuştu.

Temel atma töreninde, AK Parti teşkilatlarına ve şeref konuğu Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a hitap eden Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Arslan verdikleri ortak mesajda, "Kırşehir için önemli olan projenin temelini atıyoruz. Kırşehir'in tarihi dokusunu bozmadan çalışmalarımız hızlı şekilde ilerleyecek. Bizler eser bırakan siyasetçiler olmak istemekteyiz. Bize vereceğiniz en büyük hediye Allah razı olsun demeniz olacaktır" ifadelerini kullandılar.

Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da, Türkiye'de yıllarca 'Batılılaşma' adına radyolarda bile Safiye Ayla'nın ve Sadettin Kaynak'ın eserlerine yer verilmediğini hatırlatarak, "Adam olmamız için Beethoven'in bilmem kaçıncı konçertosunu dinlememiz gerekiyordu. Kırşehir'in köylüsü radyosunu açtığı zaman, sabahın köründe Çaykovski'yi, Beethoven'i veya Mozart'ın eserlerini dinliyordu. Bunlar dinlenmesin demiyorum. Ama bu memlekete ait olan müzik bile, kültürümüze ait olan ne varsa, kerih görüldü, kötü görüldü. Şimdi de birileri söylüyor. Efendim bu memlekette arabesk müzik yapıyorlar. Sana ne, millet hangi müziği dinlerse dinler. Bu millet halk müziği dinler, arabesk müziği dinler, sanat müziği dinler. Birileri bu milletin dinleyeceği müziğe bile yıllarca karıştı" dedi.

Konuşmasında İsrail'de yaşanan sıkıntıları da dile getiren Kurtulmuş, “2012'deki AK Parti Genel Kurulu’yla birlikte AK Parti saflarında yer aldıktan sonra Anadolu'da yaptığımız başka programlara gittik, ama il düzeyinde ilk yaptığımız program Kırşehir oldu. Dolayısıyla hem davetleri dolayısıyla değerli Belediye Başkanı arkadaşım Yaşar Bahçeci’ye, değerli Milletvekili arkadaşlarıma ve İl Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Sizlerle beraber burada olma imkanı ve bu güzel projenin temel atma töreninde birlikte olma imkanı verdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek özetle şunları söyledi:

“Az önce Valimizi ardından Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ettik. Valimizin Ahilik kültürüyle ilgili yapılan çalışmaları ve sempozyumların değerlendirmesini dinlemek hakikaten büyük bir keyifti. Ardından Belediye Başkanlığımıza geçtik. Orada Yaşar Bahçeci kardeşim bir sunum yaptı. Zannedeceğiz ki karşımızda büyük şehir başkanı var ve büyük şehrin projelerini bize anlatıyor. Fevkalade güzel. İnşallah bu parkta zannediyorum 2013 yılı sonunda bitecek. O zaman da nasip olur sağlığımız, ömrümüz müsaitse geliriz. O zaman da burada bu açılışı keyifle yaparız diye düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bu projenin ve Kırşehir'e yapılan projelerin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. En kısa zamanda bitirilmesini canı yürekten diliyorum.”

 Program AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un konuşmasının ardından beraberindekilerle İkizarası Kent Parkı'nın temelinin atılmasıyla son buldu.

 

Yorumlar

Toplam 37 Yorum Yapılmış

Henüz Yorum Yapılmamış

Kategorideki Diğer Haberler

TÜRKŞEKER'de Ahmet Aksu dönemi

Muharrem Ustayı unuttuk

Osman Demir basın ile buluştu

‘Cumhuriyet ve Demokrasi Yolunda Neredeyiz?’ paneline yoğun ilgi

Asayiş denetimleri sürüyor

Öğrenciler aşılanıyor

Bahçeci’den 24 Aralık mesajı

El işi ürünler görücüye çıkacak

Emniyet güvenlikte hız kesmiyor

Rüzgar Türbini’nin temeli atıldı

Özel İdare’nin 2013 bütçesi 17 milyon TL

Tunçbilek’ten “kış lastiği” uyarısı

Vali Çakacak muhtarları dinledi

21. kuruluş yıldönümünde ‘Çağdaş’a okur duyarlılığı

Kızılay, bağışlarınızı bekliyor

Kırşehir’in bütçe açığı 10 ayda 284 milyon 257 TL’ye ulaştı

‘Çılgın Proje’nin temeli atıldı

‘Çağdaş Kırşehir’ 21 yaşında

Belediye Meclisi toplandı

İnsan kemikleri bulunan Ahi Evran Camii alanında çalışma başlatıldı
 
 

SİTE İÇİ ARAMA

 

SPOR

Kick Boks Şampiyonası başladı

Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.

Kick Boks Federasyonu’ndan Vali Erden’e ziyaret
Kickboks Takımı, Rektör Saylam’ı ziyaret etti
Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak
İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

SAĞLIK

Aile Hekimliği’nde 11. ek yerleştirme

Kırşehir'de Aile Hekimliği Uygulama Yönetmeliği'ne göre 11. ek yerleştirme yapılacak.

‘Hastane kapılarında parası olmadığı için ölen insanlar göreceğiz’
Kırşehir’e 10 hekim atandı
Doğada yetişen mantarları tüketmeyin
Yeşilay Haftası başladı
65. Verem Haftası başladı

EĞİTİM

Direksiyon usta öğreticilik kursu başlıyor

Kırşehir Halk Eğitimi Merkezi ve Akşam Sanat Okulu bünyesinde açılan direksiyon usta öğretici kursunun

Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Okulöncesi ücretleri belirlendi
Yaz Kur’an kursları başladı
 

GÖRSEL REKLAMLAR


VİDEO'LU HABERLER

İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.

Halk Eğitim’de kurs sayısı 180’i geçti
Kırşehir de kadın sayısı erkeklerden daha fazla.
50 km hız limitini aşan sürücüler radardan kurtulamıyor
Şehrimiz ne kadar temiz

FOTO GALERİDEN

Kırşehirden Görüntüler
PİYASA VERİLERİ
 
 
 

Copyright © 2009 KIRŞEHİR TV
Sitemizdeki yazı, resim ve haberlerin her hakkı saklıdır.
İzinsiz, kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Tasarım ve Kodlama

Evden Eve Nakliyat