İl Spor Merkezleri eğitimlerine başladı

17 dalda faaliyetlerine başlayan İl Spor Merkezleri'ne müracaat eden bin öğrenci,
04/07/2011

 17 dalda faaliyetlerine başlayan İl Spor Merkezleri'ne müracaat eden bin öğrenci, yaz tatilini kötü alışkanlıklardan uzak, bedensel gelişimlerine katkı sağlayacak spor aktiviteleri ile geçirecek... 


Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından her yıl olduğu gibi bu yıl da 17 spor dalında faaliyet gösterecek olan İl Spor Merkezleri, düzenlenen törenle eğitime başladı.


Geçtiğimiz Çarşamba günü saat 10.00'da Aşıkpaşa Kapalı Spor Salonu'nda yapılan törenle eğitime başlayan İl Spor Merkezleri'ne bu yıl bin öğrenci müracaat etti. 3289 sayılı Teşkilat Kanunu'nun 2. maddesi gereğince vücudun fizik, moral, güç ve yeteneklerini sağlayan beden eğitimi oyunu, jimnastik ve spor faaliyetlerini sevk ve idare ederek sporu yaygınlaştırmak, milli ve uluslararası alanda başarılı sporcular yetiştirmek amacıyla her yıl düzenlenen İl Spor Merkezleri'nin açılış töreni, Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Kandemir başta olmak üzere öğretmen, öğrenci ve velilerin katılımıyla yapıldı.


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan törenin açış konuşmasını Gençlik ve Spor İl Müdürü Mustafa Kandemir yaptı.


Konuşmasında İl Spor Merkezleri'nin önemine değinen Kandemir, her yıl okulların kapanmasıyla birlikte çocukları kötü alışkanlıklardan korumak amacıyla düzenledikleri İl Spor Merkezleri'nde vatanını ve milletini seven, hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi, güzeli seçen, elit sporcular yetiştirerek spor kulüplerine spor kaynağı yaratarak uluslararası alanda başarılar elde eden sporcular yetiştirmeye katkıda bulunmayı amaçladıklarını belirtti.


Tören, Kandemir'in konuşmasının ardından çalışma gruplarının belirlenmesiyle sona ererken, sporu toplum içinde bir alışkanlık haline getirebilmek için öncelikle Cumhuriyeti emanet ettiğimiz çocukları ve gençleri spor yapmaya teşvik etmek, sporu sevdirmek sigara, içki, uyuşturucu, kumar gibi kötü alışkanlıklar yerine vatanı ve milletini seven hoşgörülü, liderlik ve arkadaşlık duyguları gelişmiş, iyiyi-güzeli seçen, takdir eden, saygılı elit sporcular yetiştirmek ve spor kulüplerine spor kaynağı yaratarak uluslararası alanda başarı elde edecek sporcular yetiştirmeye katkıda bulunmak amacıyla atletizm, basketbol, boks, badminton, jimnastik, judo, kort tenisi, hentbol, güreş, masa tenisi, tekvando, voleybol, bilardo, satranç, okçuluk, bedensel engelliler ve kickboks olmak üzere 17 spor dalında açılan ve bin sporcunun müracaat ettiği İl Spor Merkezleri çalışmaları Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tesislerinde yapılacak.


Bu arada İl Spor Merkezleri'ne katılan öğrenciler de, hem beden, hem de ruh gelişimlerinin sağlıklı bir şekilde sağlanmasına katkı sunacak olan böyle etkinliklerin düzenlenmesinden memnun olduklarını belirterek, tatilde boş vakitlerini spor yaparak geçirecek olmaktan dolayı mutlu olduklarını dile getirdiler.