Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu’na öğrenci alınacak

Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na 2011-2012 eğitim-öğretim yılı
1/07/2011

 Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na 2011-2012 eğitim-öğretim yılı için ön kayıt ve özel yetenek sınavı ile öğrenci alınacak.


Beden Eğitimi ve Spor Öğret-menliği Bölümü'ne 20 bayan, 30 erkek; Antrenörlük Eğitimi Bölümü'ne 15 bayan, 35 erkek; Spor Yöneticiliği Bölümü'ne 15 bayan, 20 erkek öğrenci ile 50 bayan, 85 erkek olmak üzere toplam 135 öğrencinin alınacağı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu'na başvurular, 18-22 Temmuz 2011 tarihlerinde yapılacak.


Ahi Evran Üniversitesi Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı'na yapılacak olan başvurularda adaylardan ön kayıtta 2011 yılına ait Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuç belgesinin fotokopisi, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu özel yetenek sınavına katılacak adaylar için “Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulları özel yetenek sınavlarına katılmasında sağlık açısından sakınca yoktur” ibaresini içeren resmi sağlık kuruluşlarından veya özel hastanelerden alınmış sağlık raporu, son 6 ay içinde önden yüzü açık, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde çekilmiş 3 adet fotoğraf, milli sporcular için Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü'nün Milli Sporcu Belgesi Verilmesi Hakkındaki Yönetmeliğe uygun biçimde düzenlenmiş Milli Sporcu Belgesi, TC kimlik numaralı nüfus cüzdanının fotokopisi ile diploma fotokopisi istenecek. Adayların başvurularını şahsen yapması gerekecek.


Beden Eğitimi Spor Yüksekokulu'na toplam 135 öğrenci alımı için yapılacak özel yetenek sınavı ise 25 Temmuz 2011 tarihinde saat 09.00'da başlayacak. Sınav bitiş tarihinin aday müracaat sayısına göre değişebileceği bildirilirken, adayların sınava gireceği yer ve tarihlere ilişkin bilgi kayıt sırasında bildirilecek. Kesin kayıt ve sınav sonuçlarının ilan tarihleri sınavların bitiminden sonra www.ahievran.edu.tr adresinden ilan edilecek.