Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası yapıldı
29 Ekim 2011 Cumartesi günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir'de de coşku dolu etkinliklerle kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı
19/10/2011

Cumhuriyet'in 88. yıldönümü kutlamaları kapsamında düzenlenen Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası gerçekleştirildi.


29 Ekim 2011 Cumartesi günü tüm yurtta olduğu gibi Kırşehir'de de coşku dolu etkinliklerle kutlanacak olan Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası geçtiğimiz Cumartesi günü yapıldı.


Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Masa Tenisi İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası, Aşıkpaşa Spor Salonu'nda gerçekleştirildi.


Ferdi olarak düzenlenen Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası'na ilk ve ortaöğretim öğrencileri katıldı.


35 kız, 24 erkek olmak üzere toplam 59 sporcunun katıldığı Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası'nda müsabakalar kız ve erkek sporcular arasında iki grupta yapıldı.


Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası'nda 35 sporcunun katıldığı kızlarda Tuğçe Üçgül birinci, Seray Güneş ikinci, Ayça Ballıoğlu üçüncü olurken, 24 sporcunun katıldığı erkekler grubunda ise Hüseyin Furkan Baran birinci, Abdullah Azili ikinci, Ogün Aydın üçüncü oldu.


Cumhuriyet'in 88. yıldönümü kutlamaları kapsamında Kırşehir Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Masa Tenisi İl Temsilciliği tarafından ortaklaşa düzenlenen Cumhuriyet Kupası Masa Tenisi Turnuvası'nda dereceye giren sporculara ödülleri 29 Ekim 2011 Cumartesi günü Ahi Stadyumu'nda gerçekleştirilecek Cumhuriyet Bayramı kutlama töreninde Vali Mehmet Ufuk Erden tarafından verilecek.


Bu arada Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından düzenlenecek olan Minikler Kulüpler arası Masa Tenisi İl Birinciliği yarışması da Aşıkpaşa Spor Salonu'nda hafta sonu yapılacak.