Kick Boks Şampiyonası başladı
Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.
08/03/2012

Türkiye Kick Boks Federasyonu tarafından Murat Uzun anısına ilimizde düzenlenen Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası yapılan törenle başladı.


Ahi Evran Üniversitesi Spor Salonu’nda  geçtiğimiz Salı günü saat 14.00'te başlayan açılış törenine Vali Mehmet Ufuk Erden, Belediye Başkan Vekili Fetih Eroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Şahin, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam,  Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal, Polis Meslek Yüksekokulu Müdürü Müslim Kılıçaslan, İl Emniyet Müdürü Metin Aşık, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşu başkanları ve çok sayıda izleyici katıldı. 


Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'nün organizesi ile Ahi Evran Üniversitesi'nin ev sahipliğinde Kırşehir'de 5-10 Mart tarihleri arasında düzenlenecek olan Türkiye Gençler Kick Boks Şampiyonası,  açılış töreni Kırşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü’nün konserinin ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.


Törende Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş'in ardından bir konuşma yapan Türkiye Kick Boks Federasyonu Başkanı Salim Kayıcı, Kick Boks sporuna büyük hizmetler yapan rahmetli Murat Uzun anısına düzenledikleri Türkiye Şampiyonası’na yaklaşık 2 bin 500 sporcunun katıldığını söyledi.


Şampiyonayı  Kırşehir'de düzenlemekten büyük mutluluk duyduklarını belirten Kayıcı, her kesimin şampiyonanın eksiksiz olarak gerçekleştirilmesi için elinden gelen gayreti gösterdiğini söyledi. 


Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam da, böyle anlamlı ve önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmak-tan duydukları heyecanı dile getirerek, organizasyon kapsamında ilimizde bulunan misafirleri bir hafta boyunca ağırlayacak olmaktan dolayı mutlu olduklarını belirtti.


Sporu ve sportif faaliyetleri çok önemsediklerini ve desteklediklerini belirten Rektör Saylam, şampiyona süresince müsabakalarda yarışacak olan tüm sporculara başarılar diledi. 


Vali Mehmet Ufuk Erden de yaptığı konuşmada, "İlimizde yapılan bu şampiyonanın toplumun kaynaşmasına vesile olan önemli bir organizasyon olarak değerlendiriyorum. Ülkemizin her köşesinden gelen sporcuları ilimizde ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Bu şampiyona sonunda dereceye girecek sporcular Milli Takım’da yer alarak uluslararası müsabakalarda ülkemizi temsil edeceklerdir. Şampiyonaya katılan tüm sporculara başarılar diliyorum" dedi.


 Konuşmaların ardından 4 gün sürecek olan ve Kırşehir'in tanıtımında da önemli bir rol oynayacağı düşünülen Murat Uzun Büyükler ve Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası  başladı.


Ahi Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Salonu'nda devam eden  müsabakalar; büyükler ve gençler kategorilerinde Full Contact ve Semi Contact branşlarında yapılacak. Türkiye Kick Boks Şampiyonası’nı izlemek isteyenler için de Belediye Başkanlığı önünden saat başı araç kaldırılacak.


 Murat Uzun Büyükler-Gençler Ferdi Türkiye Kick Boks Şampiyonası, 10 Mart Cumartesi günü tamamlanacak.