Yaz Kur’an kursları başladı
2012 yılı yaz Kur’an kursları Kırşehir Müftülüğü'nün tarihi Cacabey Camisi'nde düzenlediği törenle başladı
20/06/2012

2012 yılı yaz Kur’an kursları Kırşehir Müftülüğü'nün tarihi Cacabey Camisi'nde düzenlediği törenle başladı.


Cacabey Camii önünde Pazartesi günü saat.10.00’da düzenlenen açılış törenine İl Müftü Vekili Şevket Karaca, İl Müftü Yardımcısı Mehmet Çakmak, Din Eğitimi ve Eğitim Şube Müdürü İsmail Koç, çevre camilerin din görevlileri ve öğrenciler katıldı.


İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan törende konuşan Müftü Vekili Şevket Karaca, 2 ay sürecek olan uygulama kapsamında, Kırşehir'deki tüm camilerde 09.00-12.00 saatleri arasında çocuklara Kuran-ı Kerim, dini bilgiler ve Hazreti Muhammed'in hayatı konularında eğitim verileceğini söyledi.


Karaca konuşmasında, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından bütün camilerde Pazartesi günü başlayan ve Kırşehir’de de tüm camilerde düzenlenecek olan yaz Kur’an kursları etkinliğinin çocuklara dini ve camiyi sevdirmek için yararlı olacağını belirterek, “Bizim görevimiz yüce İslam dinini çocuklarımıza en iyi şekilde anlatmak ve onlara öğretmektir. Yaz Kur'an kurslarımızda ihtiyacınız olacak bilgileri elde edecek, bilgilerinize yeni bilgiler ekleyecek, güzel dostluklar kuracak, sevgi, kardeşlik, paylaşma ve yardımlaşma gibi önemli değerleri kazanacaksınız. Geldiğiniz camilerde hocalarınıza ve arkadaşlarınıza iyi davranınız. Temenni ediyorum ki bu süreci hayatınız boyunca unutamayacağınız güzel hatıralarla en güzel şekilde tamamlayacaksınız” dedi.


Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Mehmet Görmez'in mesajının da okunduğu törende Müftü Yardımcısı Mehmet Çakmak da bir konuşma yaptı. Çakmak konuşmasında, “Yüce kitabımızın öğretimi, hem öğrenen, hem de öğrenen için ayrı ayrı fazilet kaynağıdır. Peygamberimiz bir hadisinde, ‘Sizin en hayırlınız, Kur’an-ı Kerim’i öğrenen ve öğreteninizdir’ buyurmuştur. Şimdiden yavrularımıza Allah’tan zihin açıklığı niyaz ediyor, hepsine başarılar diliyorum. Bu duygu ve düşüncelerle yaz Kur'an kurslarımıza katılan öğrencilerimizi, bu hizmeti yerine getiren din görevlilerimizi ve emeği geçen herkesi tebrik ediyorum” dedi.


Yaz Kur’an kursu açılış töreni Kuran-ı Kerim öğrenmek için kitabını alan çok sayıda çocuğa ikramda bulunulmasıyla sona erdi.