İl Özel İdaresi’nden eğitime katkı
eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.
12/11/2012

Kırşehir İl Özel İdaresi, eğitime verdiği desteklere devam ediyor.
Ülke genelinde yeni eğitim sisteminin 4+4+4'e geçilmesinden yeni okul binalarına ihtiyaç duyulmasıyla dolayısıyla Kırşehir’de de bu ihtiyacı karşılama noktasında İl Genel Meclisi kararı ile eski Vali Konağı bahçesinde yeni bir ilköğretim okulu yapılacak.
İlimizde ihtiyaç duyulan ilköğretim okulları açığını karşılamak amacıyla mülkiyeti Kırşehir İl Özel İdaresi’ne ait Yenice Mahallesi’nde bulunan eski Vali Konağı bahçesinin 2718 metrekarelik kısmı üzerine yeni bir ilköğretim okulu tesis etmek amacıyla İl Genel Meclisi'nin 6 Kasım 2012 tarihli ve 71 nolu kararı ile 25 yıllığına Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne tahsis edildiği bildirildi.
Konu ile ilgili olarak bir açıklama yapan İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal, bu özveriden dolayı Vali Özdemir Çakacak başta olmak üzere bütün İl Genel Meclisi üyelerine ve Kırşehir İl Özel İdare Genel Sekreterliği’ne teşekkür etti.
Eski Vali Konağı bahçesinin 2718 metrekarelik kısmı üzerine yapılması planlanan ilköğretim okulunun yapımı için önümüzdeki günlerde İl Özel İdaresi ile Kırşehir İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında bir tahsis protokolü yapılacağını açıklayan Soysal, “Şu anda hazır bulunan 16 derslikli ilköğretim okulu projesi 2013 yılı yatırım programı çerçevesinde ihalesi yapılarak inşaat çalışmalarına en kısa zamanda başlanacaktır. Tüm ödeneği İl Özel İdaresi tarafından karşılanacak olan ilköğretim okulunun ilimize hayırlı olmasını temenni ediyorum" dedi.
Bu arada yaptığı açıklamada, Sırrı Kardeş İlköğretim Okulu bahçesine, hayırsever hemşehrimiz Sırrı Kardeş'in 90 bin TL bağışlayarak katkıda bulunduğu ve geçtiğimiz hafta açılışı yapılan Ünal Kardeş Kapalı Spor Salonu’nun hayırlı olması dileklerini de ileten İl
Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal, "Hemşehrimiz Sırrı Kardeş tarafından 90 bin TL bağışlanarak yapımına öncü olduğu spor salonu, 100 seyirci kapasiteli ve 700 metrekare kapalı alana sahiptir. Spor salonu 530 bin TL'ye mal olmuş, İl Özel İdaresi bütçesinden 186 bin TL, Milli Eğitim Bakanlığı tarafından 254 bin TL katkıda bulunulmuştur. İşin yapımına 31 Ekim 2011 tarihinde başlanılmış, 2012 Ekim ayında tamamlanarak spor salonu 8 Kasım 2012 tarihinde de hizmete açılmıştır. İl Özel İdaresi olarak gençlerimizin eğitimine katkılarımız devam edecektir. Spor salonunun ilimize hayırlı olmasını temenni ederim" dedi.