Milli Eğitim Müdürü Ayata görevine başladı
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Erdoğan Ayata, ilimize gelerek görevine başladı.
14/11/2012

Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Erdoğan Ayata, ilimize gelerek görevine başladı. Eskişehir Milli Eğitim Müdürlüğü'nden kendi isteğiyle Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Erdoğan Ayata, 12 Kasım itibariyle görevine başladı.
Milli Eğitim Bakanlığı'ndaki yapılanma dolayısıyla 2012 Ocak ayında Kırşehir'le birlikte 65 ilin Milli Eğitim Müdürü'nün değiştirildiği kararla Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü'ne atanan Halil Şahin'in merkeze atanmasıyla Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Şevket Karadeniz'in vekaleten yürüttüğü Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü görevine atanan Eskişehir Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, Milli Eğitim camiasındaki görevini Kırşehir'de sürdüreceğini belirtti.
Geçtiğimiz Pazartesi günü görevine başlayan Milli Eğitim Müdürü Erdoğan Ayata, Kırşehir Televizyonu (KTV) haber ekibine yaptığı açıklamada, "12 Kasım itibariyle Kırşehir'deki görevime başladım. Uzun yıllar yöneticilik görevi aldım. Daha önce Kayseri İl Milli Eğitim Müdürüydüm. 12 Eylül 2011 tarihinde Eskişehir'e atandım. 14 ay orada görev yaptıktan sonra kendi isteğim üzerine Kırşehir'de Milli Eğitim Müdürü olarak göreve başladım. Bu göreve başlamamızda en önemli etkenlerden birisi benim Kayserili oluşum, Kayseri'nin Kırşehir'e yakın olması, çocuklarımın eğitim durumu ile ailemizin durumunu düşünerek Kayseri'ye mesafe açısından sıkıntı olmaması düşüncesiyle Kırşehir'e geldim. Kırşehir'e gelişim tabi kalıcı, bunu özellikle vurgulamak istiyorum. Bundan sonra ki görevimizi Kırşehir'de devam ettireceğiz" dedi.
"KIRŞEHİR DAHA İYİ
NOKTAYA GELECEK"
Eğitimde marka kent olan Kırşehir'in başarısının daha iyi noktalara gelmesi için bilgi, birikim ve deneyimlerinin yanı sıra eğitim camiasının her kademesinde görev yapanlarla birlikte ekip ruhuyla çalışacaklarını ifade eden Milli Eğitim Müdürü Ayata, ekip çalışmasının önemine dikkat çekerek şunları söyledi:
"Kırşehir eğitimde önemli şehirlerden birisi. Başarısıyla daha önce hep adını duyduğumuz bir şehir. Özellikle sözel alanda Kırşehir hep birinci, ikinci olmuştur. Bu bizim için çok büyük bir avantaj. Onun ötesinde velilerimizin çok büyük desteği, çocuklarıyla ilgilenmesi, onların eğitimi konusundaki her türlü başarısının arkasında destek olmaları Milli Eğitim camiası olarak bizim büyük bir avantajımız diye düşünüyorum.
"Bu avantajı iyi şekilde kullanabilmek ve çocuklarımızın daha başarılı olabilmesi için bilgi birikimimiz, deneyimlerimizle, mesai arkadaşlarımız, öğretmen arkadaşlarımızla birlikte Kırşehir'i iyi bir noktaya getirmek istiyoruz. Bu da çalışmakla, ekip ruhuyla olabilir. Tabi en önemli şey arkadaşlarımızın okullarda barış ve huzur içerisinde olması. Özellikle öğretmen arkadaşlarımızın derse girerken kafalarında herhangi bir soru işaretinin olmaması, bütün problemleri dışarıda bırakarak sınıfa girmesi. Bunda da en büyük etken okul yöneticilerinin, bizlerin, öğretmenlerimizin moral ve motivasyonunu yüksek tutmakla olur. Bu birlikteliği sağladığımız süre içerisinde Kırşehir inanıyorum ki şu anki konumundan daha iyi noktaya gelecektir. Bunu da hep birlikte, bütün ekip, mesai arkadaşlarımızla birlikte başaracağız diye düşünüyorum.”