Toplum Destekli Polislerden broşürlü uyarı
Toplum Destekli Polisler, dolandırıcılara yönelik vatandaşları bilgilendirme yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.
15/11/2012

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, vatandaşları suç ve suçlulara karşı koruma noktasında sürdürdüğü faaliyetlerine devam ediyor.
Kırşehir'de 2006 yılında kurulan ve 28 Şubat 2012 tarihinde Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü olarak faaliyetlerine devam eden Toplum Destekli Polisler, dolandırıcılara yönelik vatandaşları bilgilendirme yönündeki çalışmalarını sürdürüyor.
Vatandaşları bilinçlendirme ve uyarma hizmetleri kapsamında gasptan hırsızlığa, dolandırıcılıktan yankesiciliğe kadar her konuda vatandaşları bilgilendiren Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü polisleri, "Çevreye Karşı Duyarlılık" projesi kapsamında vatandaşları dolandırıcılara karşı broşürlerle bilgilendiriyor.
Toplum Destekli Polisler, bilgilendirme faaliyetleri kapsamında geçtiğimiz Pazartesi günü de pazaryerinde "Çevreye Karşı Duyarlılık" proje faaliyetleri çerçevesinde vatandaşları dağıttıkları broşürlerle bilgilendirdiler.
2012 yılı Eylül ayı içerisinde 'Dikkat! Polis-Savcı Sizden Para-Kontör İstemez' yazılı pankartlarla ülke genelinde olduğu gibi ilimizde de gündemden düşmeyen para-kontör dolandırıcılığı konusunda uyarılarda bulunan Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, "Çevreye Karşı Duyarlılık" adlı projeyle vatandaşları dolandırıcılara karşı hazırlanan broşürlerle uyarıp, bilgilendirmeye devam ediyor.
Toplum Destekli Polisler, halkı bilgilendirmek amacıyla ve para-kontör dolandırıcılığının azalarak tamamen bitmesi noktasında kendilerini savcı, doktor ve hâkim olarak tanıtıp dolandırıcılık yapan kişilere karşı halkı bilinçlendirme çalışmalarını sürdürürken, bilgilendirme çalışmaları özellikle insanların yoğun olduğu ve sıcak paranın döndüğü yerlerde gerçekleştiriyor.
Toplum Destekli Polisler, halkın huzur ve güvenliği için her türlü bilgilendirme çalışmalarını aralıksız sürdürürken, vatandaşlar da Kırşehir Emniyeti'nin uyarıcı ve bilgilendirici yönde yaptığı uygulamalardan duydukları memnuniyeti dile getiriyor.