‘Çılgın Proje’nin temeli atıldı
117 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek İkizarası Kent Parkı projesinin
21/11/2012

Kırşehir Belediyesi'nin en önemli projelerinden biri olan ve Ekim ayı içerisinde çalışmalarına başlanan İkizarası Kent Parkı'nın temeli törenle atıldı. Kılıçözü mevkiinde bulunan 117 bin metrekarelik alanda gerçekleştirilecek İkizarası Kent Parkı projesinin temel atma töreni geçtiğimiz Cumartesi günü AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un katılımıyla gerçekleştirildi.


Kırşehir'in önemli projelerinden 'İkizarası Kent Parkı’nın temel atma törenine katılmak üzere geçtiğimiz Cumartesi günü Kırşehir’e gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş, ilk olarak  Kırşehir Valiliği’ni ziyaret etti.


Kırşehir Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Aslan, AKP İl Başkanı Salih Çetinkaya ile Kırşehir eski Belediye Başkanı Halim Çakır’ın da eşlik ettiği ziyarette Valilik Şeref Defterini imzalayarak Vali Özdemir Çakacak’la bir süre soh-bet eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, burada yaptığı açıklamada ilk saniyesinden itibaren İsrail'in Gazze'ye yapmış olduğu son saldırganlığı şiddetle ve nefretle kınadıklarını söyledi.


Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, İsrail'in Gazze saldırısına ilişkin, ''Maalesef İsrail'i dünyada durduracak bir diplomatik güç oluşturulamamıştır. 'Dökme Kurşun Operasyonu'nda da aynı şey yaşandı. Korkarım ki burada da aynı şey yaşanacak'' dedi. İsrail saldırılarında ölen Filistinliler için Allah'tan rahmet, mücadele edenlere de başarı dileyen Kurtulmuş, Filistinlilerin kendi onurlarını koruma mücadelesi verdiklerini kaydetti.


Hem Türkiye'nin, hem bölgenin, hem de dünyanın en hassas konusunun İsrail'in Gazze'de devam eden saldırıları olduğunu belirten Kurtul-muş, İsrail'in bunu ilk kez yapmadığını, daha önce de ''Dökme Kurşun Operasyonu'' ve birçok kere küçük noktasal hedefleri vurarak, suikast teşebbüsleriyle Ortadoğu'da dilediği an terör estirdiğini ileri sürdü.


Vali Özdemir Çakacak’ın Ahilikle ilgili kitaplar hediye ettiği Valilik ziyaretinin ardından, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'yi de ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş ve beraberindekiler, Kırşehir'i Anadolu'nun parlayan yıldızı yapmayı hedefleyen ve her fırsatta bunu dile getirerek projelere hayat veren Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin  "Çılgın Projesi" olarak nitelendirdiği İkizarası Kent Parkı temel atma törenine geçti.


Kılıçözü mevkiinde toplam 117 bin metrekarelik alana yapılacak olan İkizarası Kent Parkı’nın temel atma töreni saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı.


Yoğun bir kalabalıkla gerçekleşen temel atma töreninin açılış konuşmasını AK Parti İl Başkanı Salih Çetinkaya yaptı. Çetinkaya konuşmasında, "AK Parti yerel yönetimlere çok önem veren bir partidir. Bu anlamda Belediyemiz sorumluluğunu layığı ile yerine getirmektedir. Biz bu millete hizmet etmeyi her şeyin üstünde tutuyoruz. Allah hepinizden razı olsun" dedi.


İki yıl boyunca proje üzerinde geceli gündüzlü çalıştıklarını belirten Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, "Kırşehir'in çılgın bir hayalini gerçekleştiriyoruz. Biz Kırşehirliler olarak AK Parti’ye geçiş sürecinizi takip ettik. Kırşehir'e gelmeniz bizleri onure etti. Yola çıkarken belirlediğimiz hedefler doğrultusunda ilerlemeyi kendimize görev edindik. Görevi devraldığımız gün ile devredeceğimiz gün arasında nasıl bir şehirleşme oluşturduğumuzu herkes görecek. Unutulmamalı ki Kırşehir tarihin beşiği olmuş bir şehir birlik ve beraberliğin olduğu yerde rahmet çok olur" şeklinde konuştu.


Temel atma töreninde, AK Parti teşkilatlarına ve şeref konuğu Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’a hitap eden Milletvekilleri Abdullah Çalışkan ve Muzaffer Arslan verdikleri ortak mesajda, "Kırşehir için önemli olan projenin temelini atıyoruz. Kırşehir'in tarihi dokusunu bozmadan çalışmalarımız hızlı şekilde ilerleyecek. Bizler eser bırakan siyasetçiler olmak istemekteyiz. Bize vereceğiniz en büyük hediye Allah razı olsun demeniz olacaktır" ifadelerini kullandılar.


Törende konuşan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Numan Kurtulmuş da, Türkiye'de yıllarca 'Batılılaşma' adına radyolarda bile Safiye Ayla'nın ve Sadettin Kaynak'ın eserlerine yer verilmediğini hatırlatarak, "Adam olmamız için Beethoven'in bilmem kaçıncı konçertosunu dinlememiz gerekiyordu. Kırşehir'in köylüsü radyosunu açtığı zaman, sabahın köründe Çaykovski'yi, Beethoven'i veya Mozart'ın eserlerini dinliyordu. Bunlar dinlenmesin demiyorum. Ama bu memlekete ait olan müzik bile, kültürümüze ait olan ne varsa, kerih görüldü, kötü görüldü. Şimdi de birileri söylüyor. Efendim bu memlekette arabesk müzik yapıyorlar. Sana ne, millet hangi müziği dinlerse dinler. Bu millet halk müziği dinler, arabesk müziği dinler, sanat müziği dinler. Birileri bu milletin dinleyeceği müziğe bile yıllarca karıştı" dedi.


Konuşmasında İsrail'de yaşanan sıkıntıları da dile getiren Kurtulmuş, “2012'deki AK Parti Genel Kurulu’yla birlikte AK Parti saflarında yer aldıktan sonra Anadolu'da yaptığımız başka programlara gittik, ama il düzeyinde ilk yaptığımız program Kırşehir oldu. Dolayısıyla hem davetleri dolayısıyla değerli Belediye Başkanı arkadaşım Yaşar Bahçeci’ye, değerli Milletvekili arkadaşlarıma ve İl Başkanıma çok teşekkür ediyorum. Sizlerle beraber burada olma imkanı ve bu güzel projenin temel atma töreninde birlikte olma imkanı verdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum” diyerek özetle şunları söyledi:


“Az önce Valimizi ardından Belediye Başkanımızı makamında ziyaret ettik. Valimizin Ahilik kültürüyle ilgili yapılan çalışmaları ve sempozyumların değerlendirmesini dinlemek hakikaten büyük bir keyifti. Ardından Belediye Başkanlığımıza geçtik. Orada Yaşar Bahçeci kardeşim bir sunum yaptı. Zannedeceğiz ki karşımızda büyük şehir başkanı var ve büyük şehrin projelerini bize anlatıyor. Fevkalade güzel. İnşallah bu parkta zannediyorum 2013 yılı sonunda bitecek. O zaman da nasip olur sağlığımız, ömrümüz müsaitse geliriz. O zaman da burada bu açılışı keyifle yaparız diye düşünüyorum. Hayırlı uğurlu olsun. Bu projenin ve Kırşehir'e yapılan projelerin hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum. En kısa zamanda bitirilmesini canı yürekten diliyorum.”


 Program AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Numan Kurtulmuş'un konuşmasının ardından beraberindekilerle İkizarası Kent Parkı'nın temelinin atılmasıyla son buldu.