Vali Çakacak muhtarları dinledi
Vali Özdemir Çakacak muhtarlarla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi ve görüş alışverişinde bulundu.

21/11/2012

Vali Özdemir Çakacak muhtarlarla bir araya gelerek onların sorunlarını dinledi ve görüş alışverişinde bulundu.


Hafta başında Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Toplantısı’na katılarak muhtarlarla bir araya gelen Vali Özdemir Çakacak, özellikle köy muhtarlarının vatandaşların devlete açılan en yakın kapısı olduğunu belirterek, köylere yapılacak hizmetlerin belirlenmesinde İl Genel Meclisi üyeleri ve muhtarların görüşlerine önem verdiklerini söyledi.


2005 yılında başlayan KÖY-DES Projesi ile köylere önemli hizmetler verildiğini ifade eden Vali Çakacak, “Başta içme suyu olmak üzere köy yollarının yapımı gibi önemli altyapı hizmetleri gerçekleştirildi. Bütçe imkanları çerçevesinde şehirde ne varsa köylere de o hizmetlerin götürülmesi için çalışıyoruz” dedi.


Vali Yardımcısı Mehmet Alabacak, İl Genel Meclis Başkanı Şuayip Soysal, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, İl Genel Meclis Üyeleri ve köy muhtarlarının katıldığı toplantı, Vali Çakacak'ın muhtarların sorunlarını dinlemesinin ardından Merkez İlçe Köylerine Hizmet Götürme Birliği Olağan Meclis Toplantısı’nın yapılması ile sona erdi.