Özel İdare’nin 2013 bütçesi 17 milyon TL
İl Genel Meclisi toplantısında alınan karara göre İl Özel İdaresi'nin 2013 yılı mali bütçesi 17 milyon TL olarak açıklandı.
21/11/2012

Kırşehir İl Özel İdaresi'nin 2013 yılı mali bütçesi belirlendi. İl Genel Meclisi toplantısında alınan karara göre İl Özel İdaresi'nin 2013 yılı mali bütçesi 17 milyon TL olarak açıklandı.


İl Genel Meclisi'nin 2013 mali yılı yatırım ve çalışma programlarının görüşüldüğü Kasım ayı toplantısında geçtiğimiz Pazartesi günü İl Özel İdaresi 2013 mali yılı bütçesi, Şuayip Soysal başkanlığında toplanan İl Genel Meclisi tarafından onaylandı. Geçtiğimiz yıl 13 milyon 500 bin TL bütçe ayrılan İl Özel İdaresi'ne, 2013 yılı için de 17 milyon TL'lik bütçe ayrıldı.


 İl Özel İdaresi'nin 2013 mali yılı bütçesinin 17 milyon TL olarak belirlendiği Pazartesi günkü toplantı İl Genel Meclisi'nin bir önceki birleşimine ait tutanak özetinin okunarak oylanmasının ardından gündem dışı konuşmalar, dilek ve temennilerle tamamlanırken, toplantı sonrasında  Kırşehir Televizyonu'na (KTV) açıklamalarda bulunan İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Soysal,  17 milyon TL olarak belirlenen 2013 yılı bütçesinde en büyük payı geçen yıl olduğu gibi Milli Eğitim Müdürlüğü'nün aldığını söyledi.


3 milyon 359 bin TL'si İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne ayrılan bütçenin 2 milyon lirasının okul yapımında, 1 milyon 359 bin lirasının ise okul çevre düzenlemesinde kullanılacağını kaydeden İl Genel Meclisi Başkanı Şuayip Sosyal, şunları kaydetti:


"2013 yılı bütçemiz yaklaşık iki haftadır süren yoğun çalışmalar sonucunda Pazartesi günü itibariyle neticelendi ve 17 milyon TL olarak gerçekleşti. Bunun en büyük kalemini 3 milyon 359 bin TL'lik kısmı ile Milli Eğitim almış oldu. Bunun 2 milyon TL'si okul yapımına harcanacak. Geriye kalan 1 milyon 359 bin TL'si ile de köylerimizde bulunan özellikle taşımalı okullarımızın çevre düzenlemesi, peyzajı, bahçe yapımı ile ilgili kısmında kullanılacak. Bu şekilde biz köy okullarımızın Milli Eğitim Bakanlığımızın da desteklemiş olduğu Okullar Hayat Bulsun kampanyası çerçevesinde daha iyi standartlara kavuşması, çevre düzenlemelerinin yapılması adına harcanmış olacak.


"Ayrıca Gençlik ve Spor Bakanlığı'na, Spor İl Müdürlüğü'ne kullanılmak üzere 100 bin TL Akpınar'da sentetik çim saha yapımı için bir para ayırdık. Köy yollarımızın asfaltlanması, yolların bakımı ve onarımı için de 1 milyon TL para ayırmış olduk. Ayrıca köprü, menfez, büz yapımı için 75 bin TL para ayırmış olduk. Ayrıca Özel İdare'de ihtiyaç olan araç ve gereçlerin, kamyon ve iş makinelerinin alımı için de 600 bin TL para ayırmış olduk. Bu şekliyle bütçemiz 17 milyon TL olarak gerçekleşmiş oldu. Tabi bütçenin geçmesinde emeği geçen bütün Meclis üyelerimize, Sayın Valimize ve Genel Sekreterliğimize teşekkür ediyorum. İnşallah 2013 yılı kazasız, belasız, hizmetlerin gerçekleştiği bir yıl olur diye temenni ediyorum.”


Yapımı devam eden yatırımlarla ilgili olarak da KTV haber ekibine bilgiler veren İl Genel Meclisi Başkanı Soysal, "2012 yılı bütçesi içerisinde biz yine Milli Eğitim'e para ayırmıştık. Bununla biz geçtiğimiz günlerde ihalesini gerçekleştirdik ve Kervansaray'a 24 derslikli bir ilköğretim okulunun temelini atmış olduk. İnşallah 2013 yılı sonuna doğru teslimini alacağız ve Milli Eğitim'e bunun devrini yapacağız. Hayırlı, uğurlu olmasını temenni ediyorum" dedi.