Emniyet güvenlikte hız kesmiyor
saat 09.45 sıralarında merkez Çukurçayır Mahallesi civarında devriye görevi esnasında
21/11/2012

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü görevlilerince ilimizde meydana gelen olayların aydınlatılarak faillerinin yakalanmasına yönelik sürdürülen çalışmalar hız kesmeden sürerken, devriye gezilerinde de bazı olaylara anında müdahale edilerek olaylar çözümleniyor.


Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekipler tarafından yürütülen çalışmalar sonucunda geçtiğimiz günlerde ilk olarak sabah saat 09.45 sıralarında merkez Çukurçayır Mahallesi civarında devriye görevi esnasında Obruk Sokak içerisinde dolaşan 34 plakalı bir araçtan inen 5 erkek şahıstan H.F.K. isimli şahsın cebinden yere bir şey attığı görüldü. Bunun üzerine harekete geçen ekipler yere yaklaşık 2 gram esrar maddesi atıldığını tespit ederek, konu ile ilgili soruşturma başlattı.


Aynı gün saat 20.40 sıralarında Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerin Ahi Parkı civarında yaptığı devriye gezisinde ise park içerisinde kaçan şahısların olduğu görülmesi üzerine yapılan incelemede orada bulunan bir şahsın bisikletinin çalındığını belirledi. Kaçan şahıslar, ekipler tarafından çalmış oldukları iki adet bisiklet ile birlikte yakalanırken, bahse konu bisikletler olayın müştekilerine teslim edildi. Yakalanan şüphelilerin de yaşlarının küçük olması nedeniyle gerekli işlemler için Çocuk Şube Müdürlüğü görevlilerine teslim edildiği bildirildi.


Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince yine aynı gün saat 23.00 sıralarındaki devriye görevinde de Asayiş Şube Müdürlüğü Resmi Ekipler Amirliği’ne bağlı görevliler tarafından Medrese Mahallesi 93. Sokak üzerinde durumundan şüphelenilen 71 plakalı oto ve içerisinde bulunan 6 şahsın sorgulaması neticesinde, iki şahsın değişik suçlardan arandığı tespit edildi. Bunun üzerine de şahısların gerekli işlemler için ilgili birimlere teslim edildiği bildirildi.