El işi ürünler görücüye çıkacak
Aile Yaşam Merkezi'nde açılan kurslarda kursiyer bayanlar tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünler görücüye çıkacak.
24/12/2013

Aile Yaşam Merkezi'nde açılan kurslarda kursiyer bayanlar tarafından yapılan el emeği göz nuru ürünler görücüye çıkacak. Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi, yarın el emeği ürünlerinden oluşan Yıl Sonu Sergisi'ni gerçekleştirecek.
Fotoğraf çekimi, İngilizce, ev ekonomisi, engelliler için el becerisi, bilgisayar kullanımı ve programlama, step-aerobik, plates, fitness, bağlama, gitar, piyano, ney, keman ve şan eğitimi, iğne oyası, tel kırma, nikah şekeri süslemeciliği, firkete oyası, Maraş işi, tezhip, yağlı boya resim, çocuklar için beceri geliştirme eğitimi, halı dokuma gibi açtığı çeşitli kurslarla faaliyetlerini tüm hızıyla sürdüren Aile Yaşam Merkezi'nde tezhip, iğne oyası, tel kırma, resim ve dekoratif gibi kurslarda yapılan eserler Kırşehir halkının beğenisine sunulacak.
Kırşehirli bayanların el emeği göz nuru ürünlerinden olaşacak serginin açılışı da 25 Aralık Salı günü yani yarın İl Kültür Müdürlüğü Sergi Salon'unda saat 13.30'da yapılacak.
Bayanların el işi ürünleri arasından sergilenecek eserlerin seçimi de geçtiğimiz Cuma günü Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci'nin eşi Zerrin Bahçeci, Emniyet Müdürü Mustafa İncebay'ın eşi Gülhan İncebay, Kız Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Nuran Kılıç, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Av. Melek Yüksel'in katılımıyla oluşturulan jüri tarafından yapıldı.
Bayanların hat sanatı, el nakışları, tezhip sanatı ve yağlı boya resim alanında yaptıkları birbirinden güzel el işi ürünler, yapılan değerlendirme sonucunda 25-29 Aralık tarihlerinde Kültür Merkezi'nde vatandaşların beğenisine sunulacak.
Aile Yaşam Merkezi'nin açılışı ile Kırşehir'de özlenen hizmetlerden birinin gerçekleştirdiklerini belirten Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de, “Aile Yaşam Merkezi ile vatandaşlarımızın çeşitli alanlarda hem kendilerini geliştirebilecekleri, hem de içlerindeki yeteneği ortaya çıkarabilecekleri kurslara öncelik verdik. İnsanların sosyal ve kültürel gelişimine katkı sağlayacak ve bu alandaki boşluğu kapatacak her hizmetin arkasında biz varız. Her alan gibi el sanatları da bizim için çok önemli. Kişilerin tamamen hayal güçlerini kullanıp bunu somutlaştırdıkları el sanatları ürünleri uzun bir sürecin, emeğin ürünüdür. Bu günde tüm Kırşehirli vatandaşlarımızı sergimize bekliyoruz” dedi.