Asayiş denetimleri sürüyor
Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından halkın huzur ve güvenini sağlamak için yapılan kontrol, denetim ve asayiş
24/12/2012

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından halkın huzur ve güvenini sağlamak için yapılan kontrol, denetim ve asayiş uygulamaları aralıksız devam ediyor.
Kasım ayı içerisinde 3 bin 582 kişinin GBT (Genel Bilgi Taraması) sorgulaması yaparak, aranan 48 kişi yakalayan Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin, huzur ve güvenliğin, kişi dokunulmazlığının ve kamu esenliğinin sağlanması amacı ile il sınırları içerisinde umuma açık alkollü ve alkolsüz eğlence yerlerine yönelik olarak yapmış olduğu denetim ve kontroller Aralık ayında da devam ediyor.
Özellikle üniversite öğrencilerinin yoğunlukla bulunduğu kafe ve kafeteryalar başta olmak üzere, 12 Aralık’ta yapılan denetimlerde 12 adet kafe ve kafeterya kontrol eden ekipler 65 şahsın GBT (Genel Bilgi Taraması) kaydını sorgularken, 3 işyerine ruhsatsız faaliyet göstermekten, 3 iş yerine de idari mevzuata aykırı çalışmanın farklı 7 maddesinden idari yönden işlem yattı.
Ayrıca Asayiş Şube Müdürlüğü Ahlak Büro Amirliği ekiplerince umuma açık alkollü ve alkolsüz eğlence yerleri ile ilgili 7 işyeri kontrol edilirken, yapılan kontrollerde 47 şahsın GBT kaydı sorgulandı. Denetimlerde 2 işyerine idari mevzuata aykırı çalışmanın farklı 7 maddesinden idari yönden işlem yapan ekipler, 5 işyerine de mevzuata aykırı faaliyet göstermekten tutanak tanzim etti.
Aynı tarihte ilimiz genelinde faaliyet gösteren umuma açık alkollü ve alkolsüz eğlence yerleri üzerinde yapılan kontrollerde toplam 13 işyeri kontrol eden asayiş ekipleri, 112 şahsın GBT kaydını sorgulayarak, 8 işyerine mevzuata aykırı faaliyet göstermekten gerekli idari işlem uyguladı.