Osman Demir basın ile buluştu
Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nce 5 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan yönetmelikle ilgili dün basın mensuplarına yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi.
14/12/2016

Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nce 5 Ekim 2016 tarihinde yayınlanan yönetmelikle ilgili dün basın mensuplarına yönelik bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. Toplantının ardından Vali Necati Şentürk basın mensuplarına öğle yemeği ikram etti.

Kırşehir Valiliği toplantı salonunda saat 10.00’da başlayan bilgilendirme toplantısına Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir ile Yardımcısı Fatma Kaya, Kırşehir merkez ve ilçelerinde resmi ilan alan, ya da bekleme süresi içinde olan gazete sahipleri, ve sorumluları katıldı.

Toplantıda resmi ilan yayınlayan süreli yayınlar yönetmeliği hakkında gazete sahipleri ve yetkili çalışanları bilgilendiren Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir, “Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme Ve Yayın Genel Müdürlüğü’nce 5 Ekim 2016 tarih ve 29848 sayılı Resmi Gazete’de yayınlan Basın İlan Müdürlüğü’nün yönetmeliği hakkında şehrimizde ve ilçelerimizde yayınlanan, resmi ilan alan, ya da bekleme süresi içinde bulunan gazetelerimizi bilgilendirmek amacıyla burada toplandık. Gazetelerimizin yeni mevzuatlara uygun yayınlarınızı sürdürmeniz ve mevzuatların gerektirdiği şartları yerine getirmenizdir. 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren yürürlüğe girecek yeni yönetmelik çerçevesinde eksiklikleriniz, aksaklıklarınız olduğu takdirde ilan yayınlama hakkınız düşebileceği gibi cezalı durumla da karşı karşıya kalabilirsiniz. Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü olarak hiçbir gazetenin mağdur olmaması için yeni yönetmenlik hakkında sizleri bilgilendiriyor, sizlerin de bu mevzuata uygun gerek gazetelerinizi, gerekse de istenen belge ve evraklarınızı, şartlarınızı yerine getirmemizi bekliyoruz” dedi.

Daha sonra Vali Necati Şentürk Kırşehir’deki gazetecilere Belediye’ye ait Hırla Kütük evde bir öğle yemeği verdi. Yemeğe Vali Şentürk ile birlikte Jandarma Alay Komutanı Hüseyin Altıntaş, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Osman Demir ve ilimizde ilan alan ve ilan almaya aday gazetelerin sahipleri ve sorumluları katıldı.

Şentürk yaptığı açıklamada; “Kırşehir’de yayınlanan gazetelerden, yayın politikalarından oldukça memnunum. Hepsi vatanını, milletini, bayrağını, ülkesini seven insanlar. Sizler her konuda Kırşehir’in ve bizlerin sorunlarını ve çalışmalarını dile getiriyorsunuz. Bugün Kırşehir Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Osman Demir sizlerle bir araya gelince ben de böyle bir yemekle birlikte olalım istedim. Hizmetleriniz için teşekkür ederim" dedi.